top of page
  • mkcelinska

Nie bój się - Lisa Gardner


Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 7)
Data wydania: 2022-08-24
Liczba stron: 478
ISBN: 9788382159356

Na mieszkańców Bostonu padł blady strach. Od pewnego czasu po mieście grasuje psychopatyczny seryjny morderca, który tuż obok ciał swoich ofiar zostawia swój osobliwy znak rozpoznawczy: czerwoną różę i butelkę szampana. D.D. Warren udaje się w miejsce, gdzie dokonano kolejnej ze zbrodni. Podczas oględzin ktoś nagle zrzuca ją ze schodów, w wyniku czego ambitna detektyw doznaje poważnych obrażeń i traci pamięć. Na domiar złego to właśnie najprawdopodobniej wtedy jako jedyna miała możliwość zobaczyć twarz mordercy. Mimo podjętych wysiłków przypomnienie sobie wydarzeń z tego feralnego dnia jest dla niej trudniejsze, niż początkowo można by było przypuszczać.
6 tygodni później ma miejsce następne brutalne zabójstwo. Śledztwo rusza pełną parą. Zagrożone są bowiem nie tylko okoliczne młode kobiety, ale też sama detektyw Warren, którą seryjny morderca wziął sobie za główny cel swojego planu… Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Lisa Gardner trzyma w nas w niepewności do niemal ostatniej strony. Przekonaj się o tym i Ty i zanurz się w lekturze „Nie bój się” już teraz.Kolejna książka z cyklu „Detektyw D.D. Warren” – kolejna równie dobra jak poprzednie. Po książki Gardner mogę sięgać w ciemno, a do serii o D.D. Warren w nowej odsłonie wracam bardzo chętnie. Morderca, który zostawia po sobie swój charakterystyczny znak, to ciekawe wyzwanie dla detektywów. Tym razem jest to czerwona róża i butelka szampana. D.D. Warren standardowo odwiedza miejsce zbrodni, by móc zastanowić się, jak wyglądało morderstwo. Podczas oględzin ktoś nagle zrzuca ją ze schodów, w wyniku czego ambitna detektyw doznaje poważnych obrażeń i traci pamięć. Na domiar złego to właśnie najprawdopodobniej wtedy jako jedyna miała możliwość zobaczyć twarz mordercy. Mimo podjętych wysiłków przypomnienie sobie wydarzeń z tego feralnego dnia jest dla niej trudniejsze, niż początkowo można by było przypuszczać. 6 tygodni później ma miejsce następne brutalne zabójstwo. Śledztwo rusza pełną parą. Zagrożone są bowiem nie tylko okoliczne młode kobiety, ale też sama detektyw Warren, którą seryjny morderca wziął sobie za główny cel swojego planu… Nie ukrywam, że po raz pierwszy bałam się o główną bohaterkę książki – zawsze nieustraszona D.D. Warren tym razem staje się potencjalną ofiarą.


Thrillery Lisy Gardner są zawsze dobre, więc i tym razem książka trzymała nas w napięciu do samego końca. Kilka razy zastanawiałam się, kto mógł być mordercą, ale jak zwykle zakończenie mnie zaskoczyło. Standardowo, życie prywatne Warren przeplata się z kryminalną akcją, pojawia się sporo szczegółowych opisów zbrodni. Myślę, że ta część cyklu znacznie różni się od poprzednich głównie tym, że detektyw jest obolała, wściekła i co najgorsze – siedząca na zwolnieniu lekarskim. Myślę, że nie ma nic gorszego dla pracoholika niż przymusowy odpoczynek.


Trudno recenzować kryminał, by zbyt dużo nie powiedzieć, ale podobnie jak przy poprzednich cyklach Detektyw D.D. Warren – waaaaarto ;)


Moja ocena: 8/10

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page