top of page
  • Zdjęcie autoraKlaudia Cebula

Niesamowity przewodnik po wszystkim, Terry Denton
Jeśli macie dzieci, które pochłaniają każdą ilość wiedzy, to ta książka jest dla nich. Nawet jeśli sami macie małe braki w edukacji (a kto z nas ich nie ma, chyba, że jest na sali jakiś omnibus), to ta książka jest też dla was, bo w szalenie przyjemny sposób podaje wiedzę, którą zdobywa się jak kolejne levele w ulubionej grze.


Są dziedziny nauki, w których wszystko zmienia się w szalonym tempie. To głównie nauki ścisłe. Wiedza przekazywana nam w szkole już dawno zdążyła ewoluować i tak naprawdę guzik wiemy. Nam dorosłym nie zawsze przychodzi łatwo by się douczać. Codzienne obowiązki, praca nie sprzyjają zdobywaniu wiedzy, albo tak jak w moim przypadku, jesteście po prostu humanistami i nie do końca rozumiecie wszystko, co chce przekazać wam kumpel, który na co dzień jest fizykiem. A za to, książka, która ostatnio wpadła mi w ręce zrobi to w najlepszy możliwy sposób.


Jeśli chcecie ją kupić dla swojego dziecka, to śmiało. Ja zakochałam się już w samej przepięknej okładce. Ta książka wyróżnia się na półce. Najlepiej sprawdzi się dla dziecka powyżej 8 roku życia, bo niektóre informacje zawarte w książce to po prostu ścisła terminologiczna wiedza. Ale bez obaw. Przekazana została w fajny i humorystyczny sposób. Jest gruba to fakt, oznacza to tym samym, że autor miał nam do przekazania kawał solidnej podręcznikowej wiedzy, ale ułożonej w tak zabawny sposób, że strona po stronie jest czystą przyjemnością. I choć może połowę z tego puścicie drugim uchem, to gwarantuję, że wiele w was zostanie a wracać do niej możecie przy każdej, choć najmniej nurtującej okazji. Do tego rysunki w formie komiksu są świetnym dopełnieniem i urozmaiceniem.


Przewodnikiem po książce jest profesor Terry Denton, autor książki, który na co dzień musi być wymarzoną personą do przekazywania wiedzy. Książka zawiera 7 rozdziałów podzielonych na dziedziny wiedzy, które wzajemnie się uzupełniają, a czasem stanowią powtórkę zdobytych wcześniej informacji. Tematy jakie znajdziecie w książce to wszechświat, człowiek, ewolucja, kosmos, czas i prehistoria a na koniec jest test. Brzmi groźnie? Zapewniam, ze tak nie będzie.


Z książki Twoje dziecko dowie się, dlaczego są wschody i zachody, jakie są fazy księżyca, jak wyglądała ewolucja naszego układu słonecznego, kiedy żyły dinozaury i dlaczego już nie ma ich na świecie. Twoje dziecko dowie się też, jak wyglądał pierwszy czworonóg, a jak przodek naszego udomowionego psa. W przyjemny sposób autor przekazuje wiedzę o klonowaniu organizmów, o zwierzętach w kosmosie, o tym czy człowiek podobny jest do małpy i to zaledwie ociupinka tematyki, jaką będziecie mieli okazję poznać w książce.


Niesamowity przewodnik po wszystkim to naprawdę zbzikowana książka, która w fantastyczny sposób pozwoli uporządkować wiedzę twojego dziecka i poznać nowe fakty.


Ostatnio mam to szczęście, że coraz częściej trafiam na takie książki. Muszę przyznać, że współczesne dzieci mają szczęście, że mogą przyswajać wiedzę w taki sposób, a gdy pójdą na pierwszą lekcję fizyki czy chemii nie otworzą oczu ze zdziwieniem, bo wszystkie te nazwy nie będą dla ich tylko obcobrzmiącymi pojęciami. To będzie świetna podstawa do dalszej nauki i usystematyzowanie wiedzy. I nie zdziwcie się, że wasze dziecko po lekturze zagnie nauczyciela. Ono naprawdę ma szansę go zaskoczyć zdobytą wiedzą.


Moja ocena 9/10

Zrecenzowała Klaudia Cebula

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page