top of page
  • malekz8

"Nieznajomi" Aleksandra Nowakowska

Data wydania: 2021-11-15

Data 1. wyd. pol.: 2021-11-15

Liczba stron: 392

Język: polski

ISBN: 9788382195286„Nieznajomi” Aleksandry Nowakowskiej to kolejna powieść z pogranicza literatury obyczajowej, a New Adult.


Historia młodych ludzi, opowiedziana w interesujący sposób, tak by czytelnik odniósł wrażenie, że nie może się nudzić, jednocześnie utożsamiając się z bohaterami. Opowieść skupia się na Julii i Tomku. Spotykają się oni w nietypowej sytuacji. Julka upija się w barze, w którym pracuje Tomek. On jednak obserwował ją dużo wcześniej, dlatego bez zastanowienia postanawia jej pomóc. Kiedy następnego dnia Julia łapie kontakt z rzeczywistością, postanawia spotkać się z nieznajomym wybawcą. Jednak on stara się zachować anonimowość i dystans. Los sprawia, że bohaterowie wraz z przyjaciółmi spotykają się ponownie nad morzem, jednak Julia nie wie, że Tomek, to chłopak który ją uratował, gdyż on nie zamierza się do tego przyznawać. Wspólnie spędzone chwile sprawiają, że tych dwoje zbliża się do siebie.

Czy rodzące się między nimi uczucie, będzie na tyle silne, by przetrwać przeciwności losu? Czy patologiczna przeszłość Tomka, i dobre wychowanie w bogactwie Julki, przekreślą miłość jaka się między nimi zrodziła?


Ta bardzo życiowa historia, przepełniona skrajnymi emocjami, które wywierają ogromny wpływ na głównych bohaterów, będą bardzo rzutować na ich dalsze losy.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i łatwo. Nie nudziłam się ani przez chwilę i mimo, że sama nie doświadczyłam nigdy podobnej historii, tak autorka sprawiła, że przez cały czas utożsamiałam się z Tomkiem i Julką.


„Nieznajomi” jest lekką i wbrew pozorom bardzo wciągającą powieścią. Porusza i wzbudza wiele emocji, oraz rozstrzyga wiele istotnych kwestii. Jestem pozytywnie zaskoczona, i mimo że jest to literatura młodzieżowa, ani przez chwilę nie odczuwa się jej w ten sposób. Jest to historia bardzo ciepła i refleksyjna.


Czytelniku, jeśli szukasz w niej wybuchu miłości i ogromnych pokładów romantyzmu, niestety ale jej tutaj nie znajdziesz. Uczucie między bohaterami rodzi się stopniowo, dojrzale, kiełkuje. Bohaterowie realistyczni i prawdziwi.


Polecam przeczytać ją każdemu, kto ma w sobie choć trochę empatii i zrozumienia, że uczucie i otaczający nas świat to nie tylko piękne zdjęcia na facebooku czy instagramie, ale często zupełnie inna rzeczywistość.


Dziękuję Wydawnictwu Novae Res za możliwość przeczytania i zrecenzowania.

Moja ocena: 6,5/10

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page