top of page
  • Mary Bycowsky

„Nikt nie rodzi się hetero” Meg KrajewskaNie tylko brakuje nam tolerancji i szacunku dla odmiennych orientacji seksualnych, ale również wciąż wiele tematów związanych z seksualnością traktujemy jako tabu. Tymczasem odpowiednia edukacja seksualna to klucz do zdrowia, bezpieczeństwa i szczęścia w życiu seksualnym. A także do swobodnego funkcjonowania w zgodzie z własną tożsamością płciową. Przede wszystkim powinnismy się jednak nauczyć szanować i akceptować różnorodność.

„Nikt nie rodzi się hetero” to niejako przewodnik (o przewrotnej nazwie) po złożoności ludzkiej tożsamości. Książka ta pomaga zrozumieć, dlaczego kwestie związane z płcią i orientacją psychoseksualną są tak ważne dla wielu ludzi i jak można lepiej zrozumieć siebie i innych, aby stworzyć bardziej otwarte i tolerancyjne społeczeństwo.

W kompendium autorstwa Krajewskiej przeczytamy nie tylko o ludziach identyfikujących się z dana płcią, ale również o ważnych zagadnieniach związanych z tożsamością i orientacją seksualna. Dowiemy się czym jest intertekstualność, jakie są różnice pomiędzy płcią biologiczną a społeczną, czy można stawiać znak równości pomiędzy aseksualnością a brakiem ochoty na seks, a także jak wyglada w Polsce proces korekty płci.

Wszystkie te zagadnienia przedstawiono w sposób przystępny dla czytelnika, nawet laika w wyżej wymienionych kwestiach. Forma wywiadów przypomina bardziej spotkanie przy kawie z przyjacielem niż suchą wiedzę w formie wykładów. A dobór bohaterów jest jak najbardziej słuszny. Jeśli więc chcesz się doedukować w tematach LGBTQ+ - szczerze polecam.


64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page