top of page
  • Mary Bycowsky

„Odzyskaj błysk w oku” Barbara PasekTytuł: Odzyskaj błysk w oku
Autor: Barbara Pasek
Data wydania: 2021-01-01
Liczba stron: 304
Wydawca: Pascal
ISBN: 9788381037853

„Odzyskaj błysk w oku” dumnie radzi tytuł. To nie poradnik, a przynajmniej nie do końca. Autorka nie pociesza, ale daje kopa. Zmusza do działania. Oddaje w ręce czytelnika coś na kształt zeszytu ćwiczeń, do samodzielnej realizacji, aby stać się szczęśliwszym.

Spokojnie, bez napinki, w swoim tempie. Bez wymuszania, ale zdecydowanie. Nasze życie jest tylko nasze i to od nas zależy, jak je przeżyjemy. Niby frazesy, niby oczywistości, a jednak bardzo często w codziennym rytmie zapominamy choćby o tym, żeby spojrzeć sobie w lustrze w oczy. Choć na sekundę i zobaczyć, co w tych oczach się kryje…

Autorka pracowała dla portali internetowych i telewizji ponad dziesięć lat, a teraz postanowiła napisać książkę o poszukiwaniu szczęścia. Dziennikarka, life coach, praktyk w integracji oddechu. Obecnie prowadzi również bloga i działa na Instagramie. Możecie więc poszukać contentu w sieci i sprawdzić, czy Jej postrzeganie świata Wam odpowiada. Albo zacząć od książki i później wiedzę z niej zdobytą poszerzać online.

Publikacja jest zarazem bardzo osobista i profesjonalna. Lekko napisana, jakby rady udzielał Ci dobry przyjaciel. Czytając można poczuć się bezpiecznie. Bez oceniania, u siebie.

Autorka niezwykle wierzy w moc sprawczą, jaką mamy i afirmacje. Jeśli coś postanowimy i wypowiemy to głośno, wszechświat nam sprzyja.

Jeśli chodzi o gatunek, to można zaliczyć książkę do literatury duchowej. Przedstawia proces wracania do szczęśliwego życia. Aby to uczynić należy otworzyć się na zmiany i pamiętać, że prawdziwe szczęście nie polega na spełnianiu cudzych oczekiwań.

Pasek przyznaje, że książkę można czytać na dowolnej, losowo wybranej stronie. Otworzyć i zobaczyć, co akurat do nas przemawia. Nie ma reguł. Lektura ma po prostu pomóc, bo (niczym bajkowa Elza) „ma tę moc”.

Autorka używa zamiennie formy męskiej i żeńskiej zwracając się do czytelników, gdyż chce, aby pozycja była jak najbardziej uniwersalna. Przekaz jest dla wszystkich.

Oto mamy przed sobą zeszyt ćwiczeń i zmian do wprowadzenia. Tylko od nas zależy, czy damy Pasek szansę. I mimo, że cześć porad mogliście już gdzieś usłyszeć, warto sięgnąć po tę pozycję, gdyż porusza tematy ważne w wyjątkowo lekki i przystępny sposób. Jeśli autorka równie sprawnie działa na sesjach life coachingowych, to aż warto się zapisać na jedną. Ja póki co poprzestaje na książce, ale muszę przyznać, że miło mnie zaskoczyła. Dodatkowy punkt za piękne wydanie z kolorowymi zdjęciami.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page