top of page
  • Zdjęcie autoraKlaudia Cebula

Pamiętaj o mnie, Megan Miranda

Nadmorska miejscowość Littleport w stanie Main. Dookoła klify, skały i piaszczyste plaże. A w roli głównej bohaterki Avery, młoda dziewczyna, która po śmierci bliskich została zarządcą posiadłości dla urlopowiczów. Avery osamotniona przez zbyt wczesną śmierć rodziców w zagadkowym wypadku samochodowym, a następnie przez babcię czuje się wyobcowana i pomimo znajomych, którzy ją otaczają czuje, że nie może ufać nikomu.


Osamotniona Avery spotyka na drodze dziewczynę, swoje zupełne przeciwieństwo. Bananowa Sadie nie może narzekać na swój los. Jej rodzice są bogatymi właścicielami posiadłości, której częścią zarządza Avery. W jednej chwili dwa światy zderzają się ze sobą i okazuje się, że między dziewczynami zaczyna nawiązywać się nić przyjaźni.


To miała być impreza na pożegnanie lata. Na imprezę przyszła Avery a zaraz po niej Luce, Connor i Parker. Sadie, przyjaciółka Avery nigdy na imprezę nie dotarła. Upojną zabawę młodych ludzi przerwał przyjazd policji, by zakomunikować, że Sadie została znaleziona martwa na plaży. Dla Avery świat stanął w miejscu. Jej najlepsza przyjaciółka, jedyna osoba, którą miała na świecie zginęła w dziwnych okolicznościach.


Akcja powieści przenosi się rok później. W sprawie zagadkowej śmierci dziewczyny toczy się postępowanie. Podejrzani są jej przyjaciele: Luce, Connor, Parker a także Avery. To wygląda jak lista potencjalnych morderców, która Avery zapisuje w swoim notesie. Kto z nich zabił Sadie i dlaczego podejrzewają także jej najbliższą przyjaciółkę?


Splot niewyjaśnionych wydarzeń i wątków w powieści przenika się i pozwala pozyskać nowe tropy. Na jaw wychodzą niewygodne tajemnice rodziny Lomanów. Czy oni także bezpośrednio lub niechcący przyczynili się do śmierci swojej córki?


Wątki w powieści są nastrojowe, lekko przymglone i przytłumione tajemnicą, ale też pachną nadmorską bryzą, która dodaje rześkości. Bohaterowie wykreowani są na postacie o złożonych osobowościach. Wraz z kolejnymi faktami autorka wprowadza czytelnika również w przeszłość postaci, która okazuje się siatką niewygodnych zdarzeń. A wszystko to okraszone jest dramatycznymi losami małego miasteczka.


Zakończenie naprawdę jest niespodziewane. Nigdy nie przyszłoby mi na myśl, że tak się wszystko potoczy. Zdradzę Wam tylko, że Avery odkryje tajemnicę śmierci swojej przyjaciółki. Dlatego duży plus za to, że autorka nie zostawiła czytelnika z niewyjaśnionymi okolicznościami.


Spirala zdarzeń w powieści spowoduje, że nagle wylądujemy z hukiem na ziemi. Wszystko jednak ma swój cel, a każda prawda wypływa na jaw, nawet gdy jest szalenie niewygodna i skrywana latami.


Moja ocena: 8/10

Zrecenzowała Klaudia Cebula

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page