top of page
  • Bookhunter

"Podejrzana" Brianna Labuskes


Tytuł: Podejrzana

Autor: Brianna Labuskes

Tłumaczenie: Danuta Śmerzchalska

Data wydania: 2022-03-23

Liczba stron: 432

Wydawnictwo: Luna

ISBN: 9788367022859Na samym początku muszę się przyznać, że nie przepadam za historiami policyjnymi. Nigdy nie lubiłam seriali z serii CSI ani innych w podobnym klimacie. Zdziwiłam się więc nieco, gdy otrzymałam w ramach niespodzianki powieść "Podejrzana" Brianny Labuskes i po nieco trudnym wstępie mile się rozczarowałam.


Początkowo cała fabuła opiera się na jednej osobie - naszej głównej bohaterki dr Gretchen White będącej specjalistką od zdrowia psychicznego i prawą ręką detektywa Shaughnessy'ego. Wszyscy podejrzewają, że pani doktor w przeszłości zabiła swoją ciotkę i uniknęła kary. Kiedy więc dochodzi do podobnej zbrodni, gdzie dziewczynka zabija własną matkę, Gretchen od razu zostaje zaangażowana w śledztwo.


Na wstępie książka mnie zmęczyła i to mocno, do tego wręcz stopnia, że myślałam, że będzie to jeden z niewielu DNFów jakie pozostają na moich półkach. W związku z tym, że dr White jest zdiagnozowaną socjopatką, niemal na każdej stronie występowało to słowo wraz z przymiotami jakie takiemu typowi osobowości powinny przysługiwać. W międzyczasie zaczęły się pojawiać również utrzymane w takim samym tonie opisy psychopatów i empatów. Wszystko dotyczyło to współpracowników pani doktor, jednak ciężko było przez te opisy przebrnąć i czytać, szczególnie że miałam wrażenie jakby autorka chciała jedynie pochwalić się zdobytą w tym zakresie wiedzą i na siłę takie opisy wplatała do fabuły.


Całe szczęście, w pewnym momencie historia zaczęła się skupiać na tym, na czym od rozpoczęcia powinna - popełnionej zbrodni. Gretchen jako jedyna dostrzega niespójność w zachowaniu Violi i zaczyna podejrzewać, że sprawa ta, nie jest taką, jaką się wydaje. Zaczynają pojawiać się retrospekcje dotyczące życia rodziców głównej podejrzanej. I to całkiem ciekawe, rzucające nowe światło na sprawę, prowadzące do zaskakującego finału.


Akcja ma szybkie tempo, często zostaje zmieniany kierunek podejrzeń, mylone są wątki i tropy. Postaci są ciekawe i wielowymiarowe, skrywają mroczne sekrety, ujawniane w najmniej spodziewanym momencie.


Mimo tego, że ciężko było ono przebrnąć przez początek, książkę oceniam dobrze. To fachowo skonstruowany thriller policyjny z zarysami psychologicznymi w tle. Jeśli lubicie takie książki, z pewnością nie będziecie zawiedzeni. W dodatku ta jest pierwszym tomem serii.63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page