top of page
  • Monika Mikłaszewska

"Pora do żłobka. Bobaski i miś. Książka z okienkami"Tytuł: Pora do żłobka. Bobaski i miś. Książka z okienkami
Autor: praca zbiorowa 
Seria: Bobaski i miś
Data wydania: 2021-09-01  
Wydawnictwo: Trefl Books
Liczba stron: 12
ISBN:9788396097255
Moja ocena:7/10 

Nadchodzi w życiu najmłodszych taki czas, gdzie trzeba opuścić (na razie na krótką) chwilę domowe gniazdko i zapoznać się ze strasznym słowem „samodzielność”. Pierwszym takim krokiem jest udanie się do żłobka, w którym jest mnóstwo dzieci i bardzo miłe panie nauczycielki, ale nie ma najważniejszych osób – mamy i taty. Jak poradzić sobie ze stresem towarzyszącym bądź co bądź chwilowemu rozstaniu i uświadomić milusińskim, że jednak żłobek nie jest taki zły jak się wydaje?


Pierwszym ku temu krokiem może być lektura wydanej przez wydawnictwo Trefl książeczki z okienkami Pora do żłobka, której bohaterami są ulubieńcy maluchów – Treflik i Treflinka, znani nie tylko z seriali wyprodukowanych przez KAZstudio z Gdyni, ale także serii książek opisujących barwne życie rodziny Treflików. Pierwszym na co należy zwrócić uwagę to nienaganne wykonanie tej pozycji.


Twardy karton z wielobarwnymi i bardzo wyraźnymi ilustracjami sprawia, że nawet młodsze pociechy będą miały frajdę z trzymania książki i przeżywania historii Treflika i Treflinki, którzy wraz z mamą odwiedzili żłobek, by dowiedzieć się, co to za miejsce i na czym właściwie polega w nim pobyt.


Dodatkowo na każdej stronie są tajemnicze okienka, pod którymi także kryją się obrazki pozwalające poznać młodym czytelnikom każdy kąt żłobka i nie tylko. W ten sposób w dziecku rozbudza się ciekawość, chęć poznania oraz spostrzegawczość. Oprócz tego uważny obserwator dostrzeże zadania dotyczące zawartych w książce ilustracji – kreatywnie? A jakże, przecież tacy właśnie muszą być rodzice. Mało tego, wkrada się tutaj także walor edukacyjny. Można tworzyć z dziećmi historie, ale również wzbogacać ich zasób słownictwa poprzez nazewnictwo wykonywanych czynności, emocji czy zachowań bohaterów (nie tylko głównych) jakie można zaobserwować na kartach tej pozycji.


Pora do żłobka bawi, uczy i kształtuje i angażuje do reakcji nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Rewelacyjnie rozwija i sprawia, że żłobek przestaje jawić się jako miejsce rodem z koszmarów, tylko miejsce, w którym można przeżyć wiele przygód i poznać nowe osoby, a przecież bycie wśród rówieśników jest nieodzownym elementem dorastania maluchów. Szczerze polecam i niecierpliwie czekam na kolejne pozycje z serii Bobaski i miś.#literaturadziecięca #bobaskiimiśZa możliwość zrecenzowania książeczki dziękujemy wydawnictwu

115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page