top of page
  • mkcelinska

[PRZEDPREMIEROWO] Dotknąć gwiazd - Zula Ankanon


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2023-05-01

Kiedy liczba serduszek na Instagramie miesza się z ponurą rzeczywistością…
Daniel po dziesięciu latach wychodzi z więzienia. Nikt na niego nie czeka, poza tym jego sąsiedzi wciąż widzą w nim tylko mordercę, a ludzie ze światka przestępczego, w którym się obracał przed wyrokiem, nie zapominają. Anastazja jest influenserką. Świetnie zarabia, jej profil na Instagramie cieszy się ogromną popularnością. Sława ma jednak ciemne strony, o czym Anastazja boleśnie się przekonuje. Pewnej nocy na moście dochodzi do przypadkowego spotkania dwójki nieznajomych. Daniel, nie mając nic do stracenia, chce skoczyć. Anastazja ratuje niedoszłego samobójcę, po czym znika. Daniel, budząc się następnego dnia, odkrywa, co jeszcze zrobiła dla niego jego wybawicielka. Za wszelką cenę postanawia ją odnaleźć. Nie wie, jak mało pozostało mu czasu…


Książka "Dotknąć gwiazd" autorstwa Zuli Ankanon to pięknie napisana, wzruszająca i głęboko poruszająca powieść. Opowieść o miłości, poświęceniu i dążeniu do spełnienia marzeń o normalnych relacjach.


DOTKNĄĆ GWIAZD to opowieść o dwóch bohaterach, Danielu i Anastazji. Anastazja jest popularną influencerką, ma wielu fanów i współpracuje z wieloma firmami. Żyje w luksusie, ale poza światem internetowym jej życie jest pełne zmartwień. Ma chłodne relacje z matką i wciąż boryka się z traumą po związku z byłym chłopakiem. Z czasem zaczyna sięgać po narkotyki i myśli o śmierci. Daniel natomiast spędził dziesięć lat w więzieniu za zabójstwo ojca i jego przyjaciela, którzy zgwałcili jego siostrę. Po wyjściu z więzienia próbuje zacząć życie od nowa, ale przeszłość wciąż mu dokucza.


W pewnym momencie Daniel postanawia popełnić samobójstwo, ale na jego drodze pojawia się Anastazja, która daje mu nadzieję na lepsze życie. Zaczynają się lepiej poznawać i odkrywają, że są w stanie sobie pomóc. Ich relacja staje się coraz silniejsza, ale przeszłość nadal daje o sobie znać, a los stawia ich na trudnych próbach. Czy zdołają przetrwać i dotknąć gwiazd?

Książka jest napisana w sposób, który pozwala nam wczuć się w emocje i myśli bohaterów. Fabuła jest dobrze skonstruowana, a wątki prowadzące do końcowego rozwiązania są umiejętnie snute. Autorka zaskakuje nas także kilkoma nieoczekiwanymi zwrotami akcji, co utrzymuje nasze zainteresowanie i motywuje do dalszego czytania.


Język, którym posługuje się Zula Ankanon jest bezpośredni, szczery aż do bólu, dzięki czemu czytelnik ma wrażenie, że przenosi się wprost do świata opisywanych wydarzeń. Autorka porusza również wiele uniwersalnych tematów, takich jak miłość, strach, kłopoty rodzinne, zaangażowanie w trudną relację, co sprawia, że każdy czytelnik może odnaleźć w tej książce coś dla siebie, bo jestem przekonana, że podczas czytania tej książki przynajmniej raz trzymaliście kciuki za głównych bohaterów :)


Zula Ankanon wprowadza czytelnika w emocjonującą podróż, pełną walki z demonami przeszłości, depresją i uzależnieniem. Pomimo trudności, bohaterowie pokazują, że jest nadzieja na lepsze jutro i że z miłością można przezwyciężyć przeszłość. Książka jest niełatwa, ale warto ją przeczytać, ponieważ pozwala zobaczyć światło dobrych gwiazd na tle ciemności. Zakończenie historii zaskoczy, ale jednocześnie satysfakcjonuje. Polecam tę książkę z całego serca!


Moja ocena 10/10

78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page