top of page
  • Zdjęcie autoraErvi

Niezwykła przygoda w "Greenglass House" Kate Milfor

Zaktualizowano: 13 maj 2021


Tytuł: "Przygody Greenglass House", "Duchy Greenglass House" "Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House".
Seria Greenglass House: 
Autor Kate Milford
Wydawnictwo: Dwukropek
Fotografia: https://www.instagram.com/wydawnictwo_dwukropek/
ISBN: 9788381410847 / 9788381411202 / 9788381411769


Książki pełne zagadek i tajemnic zawsze intrygują i wzbudzają ciekawości czytelników. Bo kto nie lubi przygód i emocji w czytanej literaturze. Godnymi polecenia książkami z pewnością jest licząca trzy tomy seria "Greenglass House": "Przygody Greenglass House", "Duchy Greenglass House" oraz "Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House". W pierwszym tomie poznajemy zajazd Greenglass House - stary wiktoriański budynek umiejscowiony na wysokiej, stromej górze, gdzie zimą można dostać się tylko i wyłącznie przy pomocy kolejki linowej. Poznajmy także jego właścicieli a także gości, którzy wraz z rozwojem akcji okazują się być zupełnie kimś innym, niż wydawało się to na początku. Bo Greenglas House nie jest zwykłym hotelem - tak naprawdę to miejsce "schadzek" i "azyl" dla przemytników, którzy w tym miejscu knują, planują i "załatwiają" swoje niecne sprawy. Kiedy zaczynają ginąć przedmioty, a nastroje eskalują, syn właścicieli budynku Milo i Meddy, córka kucharza, muszą odszyfrować wskazówki i rozwikłać sieć pogłębiających się tajemnic, aby odkryć prawdę o Greenglass House i o nich samych.


W drugim tomie powracamy zarówno do hotelu jak i bohaterów poznanych we wcześniejszym tomie. Trzynastoletni Milo spędza ferie w domu pełnym dziwnych i tajemniczych gości. Nikt nie wie kim są i skąd przebyli - wzbudzają oni strach i niepewność w szczególności pewna grupa kolędników, których ubiór wywołuje dreszcze po plecach. Od tej chwili w hotelu zaczynają dziać się nieoczekiwane rzeczy - ludzie znikają w tajemniczych okolicznościach, chorują, zostają otruci, pobici lub giną (ktoś ich zabija), ponadto w hotelu słychać dziwne odgłosy. To nie może być zbieg okoliczności. Milo postanawia poznać prawdę.


"Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House" to zupełnie inna opowieść, której akcja dzieje się na wiele lat przed wydarzeniami opisanymi w poprzednich tomach. Fabuła przenosi nas do do 1810 r., gdzie poznajemy tytułową rodzinę - założycieli Greenglass House a także poznajemy wszystkie sekrety związane zarówno z historią tego miejsca, jak i głównymi bohaterami powieści.


Książki z serii "Greenglas House" to powieści przygodowe z wplecionymi wątkami magicznymi i fantasy typu duchy, zjawy itp. Do tego należy dodać zimowy klimat zarówno otoczenia jak i samego budynku. Autorka stopniowo wprowadza czytelnika do świata, który stworzyła - zaznajamia go z nim, pozwala się oswoić. Nie popędza, nie goni, nie gna i nie pędzi. Poznajemy bohaterów, potem kolejne wydarzenia, zagadki i tajemnice. Pojawiają się zwroty akcji i chwile emocji. Jest miejsce zarówno na spokój co i przygody.


"Greenglas House" to nie tylko przygoda ale i refleksje na trudne życiowe tematy: adopcja, rodzina, przyjaźń, miłość, błądzenie i wracanie na prawidłową ścieżkę, chęć wolności....Jest i lekcja życia co czyni z serii godną uwagi lekturę.

Seria może spodobać się wielbicielom zagadek i klimatycznych historii, którzy od książek nie zawsze oczekują brawurowej akcji i przygód już od pierwszej strony a nigdzie się nie śpieszą i potrafią docenić urok tego typu opowieści.


#Dwukropek #literaturamłodzieżowa

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page