• Bookhunter

"Przygody Kota Filemona" Marek Nejman , Sławomir Grabowski

Aktualizacja: 21 gru 2020 Tytuł:  Przygody kota Filemona
Autorzy: Marek Nejman ,  Sławomir Grabowski 
 Typ okładki: okładka twarda
Wydawca: Nasza Księgarnia
9788310133700
Ilość stron: 288
Data wydania: 2020-11-25 

"Przygody kota Filemona" to zbiór trzydziestu dwóch opowiadań o dwóch kotach, których chyba zna każdy - Filemonie i Bonifacym


Bonifacy jest mistrzem w łowieniu myszy - boją się go nie tylko domowe gryzonie ale również te mieszkające u sąsiadów. Ową "sztukę" próbuje przekazać małemu przyjacielowi, co przynosi różne rezultaty. Filemon jest mały, biały, ciekawy świata. Żywy, wesoły, lubiący figle i psoty... wiecznie żywy, nie gardzący miseczką mleka. Z czasem do tej "ekipy" dołącza mały piesek z którym po dość ciężki początkach i z nim kocury nawiązują przyjaźń. No i oczywiście Babcia z Dziadkiem - kochające się małżeństwo zazwyczaj żyjące w ciszy i spokoju. Jednak biada wszystkim, biada! Biada tym, którzy przeszkodzą Babci w sprzątaniu.


Opowieści są lekkie, miłe, przyjemne - napisane prostym, jednak nie infantylnym językiem. takie przy których można się odprężyć ale i powrócić do czasów dzieciństwa. Do śiata bezpiecznego ale i takiego w którym nie brakuje problemów, jednak co jakiś czas pod nogi rzucane są kłody,Taki w którym porusza się ważne tematy - mówi o miłości, przyjaźni, wsparciu, zaufaniu. O tym, że powinniśmy szanować siebie nawzajem - nie plotkować, obmawiać i zło życzyć a uśmiechać, służyć pomocną dłonią, wsparciem i dobrym słowem. Być dobrym dla człowieka - dla człowieka i zwierząt.... wiele lekcji życia, wiele wartości i lekcji do przekazania nie tylko dla dziecka ale i dorosłego, bo te opowiadania uświadamiają.

Piękna klasyka. Dla rodziców dzieciństwo w pełnej klasie. Dla dzieci wspaniała przygoda z udziałem miłych bohaterów i lekcja życia. Książka uniwersalna i dla każdego kto chciałby przenieść się do cudownego świata.


Książka jest dostępna w księgarni Gandalf.pl w dziale książek dla dzieci i młodzieży


fotografia w tle https://unsplash.com/photos/XHXg-DnpBRg?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink


12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon