top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

Rewolucja w uczeniu - Gordon Dryden i Jeanette Vos


System edukacji to od lat bolączka wielu państw. Jedni szukają nowych rozwiązań, edukacji np. na zasadzie wolnej szkoły, inni są wierni tradycyjnej szkole i nie wyobrażają sobie przyswajania wiedzy w inny sposób. Nie od lat też wiadomo, że edukacja, a praktyka i wymagania pracodawcy zdają się lewitować na dwóch zupełnie różnych orbitach. Czy rzeczywiście da się przyswajać wiedzę lepiej i szybciej, by później znakomicie wykorzystywać ją w praktyce? Autorzy książki "Rewolucja w uczeniu" twierdzą, że tak.


Jeanette Vos i Gordon Dryden w przystępny sposób ukazuje w jak przyswajać i porządkować informacje, by te stały się jak najbardziej przydatne. Autorzy opierają swoją tezę o uczeniu na tym, że żyjemy w nowej erze oferującej nieograniczone możliwości wyboru własnej przyszłości, gdzie właściwie wszystko będzie możliwe.


Szybki rozwój technologii niezwykle szybko zmienia pożądane na rynku ścieżki kariery, zatem przystosowanie się do wymagań nieustannie zmieniających się kryteriów możliwe będzie jedynie poprzez szybką naukę i dostosowywanie się do warunków otoczenia. Przed ludźmi stoi wiele możliwości, chociażby kraje nisko rozwinięte mają możliwość skrócenia cyklu rozwojowego. Myślą przewodnią książki jest zatem, by wykorzystać możliwości nowych czasów niezbędne są nowe metody naukowe.


Oprócz opierania się na technologii komputerowej, uważają że niezbędne kroki przyczyniające się do zmiany należy poczynić w skostniałym systemie szkolnictwa. Każde dziecko jest inne i wymaga innych bodźców podczas nauki, zatem traktowanie dzieci o bardzo chłonnych umysłach w jednakowy sposób, sadzając je w ławkach, zabija ich kreatywność i przede wszystkim chęć zdobywania wiedzy. Autorzy wskazują więc jak stworzyć system szkolnictwa nastawiony na sukces. Ukazują jak nauczać przez zabawę, by lepiej przyswajać wiedzę i pokazują miejsca, gdzie w nowatorski sposób do tego przystąpiono.


Książka od lat jest aktualna i otwiera oczy na wiele tematów czyniąc to w.sposob bardzo przejrzysty. Zupełnie nie dziwi mnie, że.jwat światowym bestsellerem, bo warto wniknąć w umysły autorów i trudno nie zgodzić się z poruszanymi przez nich kwestiami.


39 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page