top of page
  • Zdjęcie autoraKlaudia Cebula

Rodzina Treflików. Przeprowadzka i inne zwroty akcji
To już moja kolejna książka z serii Rodzina Treflików. Bardzo polubiłam tę wspaniałą i nieco szaloną rodzinkę, która często ma swoje małe kłopoty i kłopociki, lecz tak naprawdę w każdej sytuacji znajduje rozwiązanie. Poprzednia książka, którą miałam okazję przeczytać czyli "Sprzątamy zabawki" była przeznaczona dla najmłodszych. Duży format, w pełni ilustrowane strony i niewiele tekstu - tak by zainteresować dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z książkami.


"Przeprowadzka i inne zwroty akcji" to zbiór opowiadań dla starszych dzieci. W publikacji znajduje się osiem opowiadań, dla nieco starszych dzieci - z powodzeniem zainteresują 4-6 latka a 7-8 latek sam będzie mógł zapoznać się z tekstem.


Każde opowiadanie to inna historia, ale wszystkie z nich opierają się trudnych z psychologicznego punktu widzenia problemach, które dotykają dzieci. Wraz z Treflikami dziecko podejmie trudne tematy oscylujące wokół zmiany otoczenia, odrzucenia, zazdrości, opuszczenia przez bliskich, straty przedmiotów materialnych. Ale dzięki wsparciu psychologa, Karli Orban wszystkie treści zostały dostosowane w taki sposób, by pokazać dziecku, że dla każdego problemu można znaleźć rozwiązanie a radzenie sobie z trudnościami jest wpisane w ludzkie życie.


Książka opatrzona jest wspaniałym wstępem, który wprowadzi rodzica w świat radzenia sobie z dziecięcymi problemami. Próba zrozumienia małego człowieka to niezbędna czynność, którą należy podjąć, by wesprzeć swoje dziecko. Najgorsze co można zrobić, to bagatelizować małe problemy dziecka.


Rozmowy z dziećmi bywają trudne, emocje jakie towarzyszą niełatwym rozmową mogą utrudnić komunikację na drodze rodzic-dziecko. Książka "Przeprowadzka i inne zwroty akcji" w łatwy sposób pozwoli dziecku przenieść się do świata fikcji. Dzięki sympatycznym bohaterom najmłodsi zrozumieją, że nie tylko oni mogą mieć problem. A przeczytane przez rodzica opowiadanie będzie wspaniałą okazją do podjęcia rozmowy o emocjach, lękach i obawach. Każdy z nas czegoś się boi, ale najgorsze to tłumić emocje w sobie.


"Przeprowadzka i inne zwroty akcji" to wspaniały zbiór opowiadań terapeutycznych, które prowadzone pod okiem psychologa pozwolą dziecku zrozumieć swoje problemy. Zabawne historie, które spotykają lubianych przez nich bohaterów pozwolą dziecku oswoić się z lękami. Dzięki nim dziecko zrozumie, że nie każdy problem powinien urosnąć do rangi olbrzymiego kłopotu, ale o każdym problemie warto rozmawiać, bo razem łatwiej znaleźć rozwiązania. Polecam szczególnie rodzicom dzieci, które boją się przeprowadzki, czują się odrzucone czy opuszczone.


Moja ocena: 8/10

Zrecenzowała Klaudia Cebula

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page