top of page
  • Zdjęcie autoraIza

„Rok pełen inspiracji” Regina BrettTytuł: Rok pełen inspiracji
Autor: Regina Brett
Data wydania: 2020-11-12
Liczba stron: 256
Wydawca: Insignis
ISBN: 978-83-66575-51-6


Niewielka książka o wielkich emocjach!

Pięknie zdobiony plener, kalendarz i notatnik w jednym. Regina Brett stworzyła dla nas cudowny poradnik pozytywnego myślenia na cały rok.


Znajdziemy w niej życiowe lekcje, podzielone na kilka „rozdziałów” między innymi; oddech, przebaczenie, teraz, dzielność, nawyki do wyrzucenia, prośba, słuchanie, podziękowanie i wiele wiele innych. Każde z nich składa się z tekstu i pytania, na które mamy odpowiedzieć samemu sobie lub zapisać w notatniku. Są to ćwiczenia wzmacniające poczucie wartości, budowania zdrowych relacji, podnoszenia na duchu.


Ogromnym plusem jest rozmiar książki, w sam raz do torebki! Mogę go mieć przy sobie kiedy tylko zapragnę. Do tego ten kolor i ilustracje w środku, króluje tu wdzięk i prosta. Po prostu cudownie! Co więcej mamy też kalendarz do 2025 roku, więc jest długoterminowy.


Bardzo polubiłam sposób pisania autorki, mam za sobą już dwie jej powieści „Jesteś cudem” oraz „Bóg nigdy nie mruga”, które przyniosły mi wiele pozytywnych emocji, dosłownie czułam to odprężenie, bez obarczenia problemami świata. W pewnym znaczeniu pomogła mi odnaleźć sens i zrozumieć siebie. Dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po ten plener. Wiedziałam, że to co dostanę będzie warte uwagi... I oczywiście się nie myliłam. Jestem pewna, że posłuży mi na bardzo długo.


Ten poradnik to dawka niezwykłych cytatów, które wywołają zadumę i refleksję, tu kilka moich ulubionych:

Przepraszam” to chyba najtrudniejsze do wymówienia słowo. W każdym języku.”
„My ludzie, jesteśmy silni z natury. Masz w sobie DNA bohaterów.”
„W słowniku przeczytamy, że odwaga to zachowanie siły psychicznej albo moralnej w obliczu strachu, żalu, smutku lub bólu. Mnie bardziej podoba się inna definicja: „Odważny jesteś wtedy, gdy nikt poza tobą nie wie, że się boisz”
„Jesteś darem (...) Dostałaś już od Boga najlepszy możliwy prezent. Siebie samą”

Autorka z kartki na kartkę mobilizuje do pełnego życia z wizją i celem. Śmiało mogę powiedzieć, że ta książka jest jak gorąca herbata w śnieżny zimowy dzień, delektujesz się nią, a Twój świat w okamgnieniu staje się jaśniejszy. To ciepłe ujęcie pozytywności i motywacji.


Niezwykle inspirujący dziennik, idealne połączenie wzruszających i mądrych cytatów, które z pewnością sprawią, że zastanowimy się nad sobą, dowiemy się skąd czerpać spełnienie, spokój ducha i pewność siebie oraz jak możemy je łatwo osiągnąć. Z przyjemnością polecam, w sam raz na prezent zbliżających się świąt i niezależnie od tego, dla kogo szukasz świątecznego podarunku, ta książka jest idealna dla każdego! Zacznij swój nowy rok już dziś.

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page