top of page
  • Mary Bycowsky

„Sąsiad” Lisa Gardner


Tytuł: Sąsiad
Autor: Lisa Gardner
Data wydania: 2022-01-26
Liczba stron: 464
Wydawca: Albatros
ISBN: 9788382154092

„Sąsiad” to trzeci tom serii powieści o śledztwach detektyw sierżant D.D. Warren, autorstwa Lisy Gardner, przypomniany przez wydawnictwo Albatros.

Tym razem policjantka będzie miała do rozwikłania sprawę tajemniczego zniknięcia młodej mamy, na codzień nauczycielki, która wraz z mężem wychowuje czteroletnią córeczkę. Na dodatek dziewczynka była poniekąd światkiem wydarzenia, gdyż spała w pokoju obok, mąż-dziennikarz był w redakcji, a kobieta nocą zaginęła.

Akcje poznajemy z perspektywy różnych bohaterów. Oczywistym podejrzanym staje się małżonek, ale, jak możemy się spodziewać, prawda jest dużo bardziej skomplikowana niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Autorka prowadzi nas przez kolejne rozdziały, uchylając rąbka tajemnicy tak, że w każdym z nich dowiadujemy się nowych faktów, to o ofierze domniemanego porwania, to o podejrzanych. A przyznać trzeba, że przeszłość postaci jest jedną, wielką niespodzianką.

Lubię książki Gardner i „Sąsiad” nie był tutaj wyjątkiem - przeczytałam, jak zawsze, zafascynowana. Lektura jest wciągająca i przebrniemy przez nią w rekordowym tempie, gdyż autorka zna swój warsztat i odpowiednio dawkuje informacje. Każdy miłośnik kryminałów powinien być zadowolony.

A dodać warto, że Albatros planuje wydanie kolejnych tomów serii. To świetna okazja do zgromadzenia kolekcji książek, które są na poziomie świetnie wyważonych thrillerów kryminalnych. Szczerze polecam!

44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page