top of page
  • malekz8

"Sabat czarownic" Graham Masterton

Data wydania: 2022-09-07

Data 1. wyd. pol.: 2022-09-07

Liczba stron: 416

Język: polski

Wydawnictwo: Albatros

ISBN: 9788367338103

Tłumacz: Anna Esden- Tempska


„Sabat Czarownic”, cóż mogę rzec? Mimo, iż nie czytałam pierwszej części powieści Mastertona „Szkarłatnej wdowy„ nie trudno było mi się zorientować w sytuacji. Osiemnastowieczny Londyn, Ameryka z czasów polowania na czarownice i młoda alchemiczka, która za wszelką cenę zamierza pokonać szatana, jego własną bronią.


Początkowo powieść zaczyna się zaginięciem syna głównej bohaterki-Beatrice Scarlet. Kiedy wielodniowe poszukiwania zdają się na marne, dostaje ona propozycję przeprowadzki w rodzinne strony Londynu, by pomóc nawracać młode dziewczyny, trudniące się prostytucją. Przytułek dla zagubionych kobiet pod imieniem Świetej Marii Magdaleny wspierany jest przez miejscowego i bogatego handlarza tytoniem. Jednak pewnego dnia, kiedy 7 młodych kobiet przepada w dziwnych okolicznościach, Beatrice postanawia dowiedzieć się prawdy. I w tym momencie zaczyna się ciąg zdarzeń, które kolejno przybliżają naszą bohaterkę do rozwiązania zagadki.


Miks gatunkowy jaki serwuje nam autor, począwszy od thrillera, w którym wiemy z mnóstwa poprzednich książek Masterona, czuje się on jak ryba w wodzie. Jest więc i dynamicznie i bardzo brutalnie, skoro rzecz rozgrywa się w środowisku prostytutek, wiadomo, że temat jest bardzo ciężki. Beatrice wykorzystuje swoją wiedzę chemiczną, by walczyć z zabobonem, o sprawiedliwość, ale też i równouprawnienie i godność kobiet. W całość wpleciona jest powieść historyczna, opisująca bardzo szczegółowo każdy najmniejszy drobiazg. Groza, dużo grozy.


Jako, że jestem ogromną fanką Graham Mastertona, cieszę się, że mogłam przeczytać kolejną jego książkę. Postacie mocno osadzone w epoce, jak dla mnie zachwycają wiarygodnością. Różnorodność miejsc i fabuły sprawiła, że czytało mi się ją z jeszcze większym zaciekawieniem. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Mastertona.


Wydawnictwu Albatros dziękuję za możliwość przeczytania i zrecenzowania .


Moja ocena: 7,5/10

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page