top of page
  • malekz8

"Sekret mojego męża" Julia Furmaniak


Autor: Julia Furmaniak
Tytuł: "Sekret mojego męża"
Data Wydania: 03-12-2020
Liczba stron: 376
Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 978-83-8219-088-5„Sekret mojego męża” Julii Furmaniak to z pozoru gatunek literatury erotycznej. Typowa kobieca pozycja na półce w księgarni. Tak mogłoby się wydawać na początku, zwłaszcza jeśli czytelnik miałby oceniać sam tytuł. Nasuwa się jednak myśl- czy faktycznie autorka może już na wstępie sugerować całą treść swojego dzieła?

Natalia główna bohaterka jest trzydziestoletnią bizneswoman, matką dwójki dzieci, żoną i wspaniałą szefową. U boku swego męża Adama, właściciela, jednego z największych kompleksów wypoczynkowych nad morzem Bałtyckim. Cudowne życie, luksusy, apartament na ostatnim piętrze najwyższego wieżowca w Poznaniu (tutaj częściowo rozgrywa się akcja), szybkie samochody i drogie prezenty. To dla Natalii „normalne” życie, które zapewnia jej mąż. Zajęta powadzeniem własnej kwiaciarni, opieką nad dziećmi, nawet nie zauważa kiedy, w jej małżeństwo wkrada się rutyna. Adam zaś w niekończących się delegacjach, rozkręca kolejny biznes turystyczny. I tak, każdego dnia mijają się we własnym mieszkaniu, wieczorem zbyt zmęczeni, by wspólnie spędzać czas. Obydwoje przyzwyczajają się do monotonii która powoli zaczyna władać ich wspólnym życiem. Jednak ku nieoczekiwanym zdarzeniom, los zafunduje im niespodziankę. Pytanie czy Natalia i jej mąż Adam są na nią gotowi?

Pewnego dnia w kwiaciarni pojawia się były chłopak Natalii, Kuba. Pierwsza, wielka i prawdziwa miłość, tak wydawało się naszej bohaterce, kiedy miała 19 lat. Dziś po latach doświadczeń i bagażu życiowego, Natalia patrzy na to z innej perspektywy. Czym jednak jest delikatne ukłucie w sercu na widok Kuby? Czyżby dawne wspomnienia powróciły? Czy niewinna kawa będzie początkiem romansu? Czy Natalia zdradzi męża? Te i inne myśli towarzyszą postaci przez cały czas, chęć odświeżenia dawnej znajomości i lojalność wobec męża zaprowadzą Natalię w przysłowiowy „kozi róg”.

Jednak już niebawem prawda ujrzy światło dzienne, i skrywane dotąd tajemnice zostaną odkryte. Nadchodzący weekend otworzy przed naszą bohaterką zupełnie inny świat, świat, o którym czytała do tej pory tylko w książkach. Niespodziewanie Adam wyjawia całą prawdę przed swoją żoną. Jak wiadomość o tym wpłynie na Natalię? Czy będzie w stanie znowu zaufać mężowi? A może te informacje przypomną jej dlaczego 6 lat wcześniej wyszła za Adama. Małżeński świat stanie nagle w płomieniach pożądania, seksu, jakiego do tej pory obydwoje nie doświadczyli, dawno uśpione żądze na nowo rozbudzą się w naszej bohaterce. A być może prawda, której dowie się nasza bohaterka, spowoduje, że wytworzy się pomiędzy nimi jeszcze większa chemia, która dotknie nie tylko ciała, ale i umysłu tych dwojga.

Los lubi płatać figle, jednak czy Natalia będzie w stanie zaakceptować podwójne życie męża? Czy stanie u jego boku i będzie mu wiernie towarzyszyć? Czy Adam sprawi, że Natalia znów oszaleje na jego punkcie?.

Te i inne pytania należy zadać sobie czytając książkę Julii Furmaniak. Całość napisana lekkim, niezbyt przesadnym językiem. Wiele sytuacji przytoczonych w tej historii, zapewne dotyczy kobiet, które otaczają nas każdego dnia. Co prawda nie każda z nas opiewa się w luksusach, ale każda przechodzi wewnętrzne rozterki, pokonuje własne słabości, lęki, codzienne trudności jakie stawia nam życie.

Książkę dosłownie pochłonęłam w jeden wieczór, i z każdą czytaną stroną, częściowo utożsamiałam się z główną bohaterką. Nie jest to typowa książka erotyczna, choć sceny seksu opisane przez autorkę pozwalają rozbudzić wyobraźnię czytelnika. Myślę, że każda z nas chciałaby przeżyć takie uczucie jakie jest między Natalią a Adamem. Wbrew pozorom nie jest to literatura podobna do „ 50 twarzy Grey’a” czy „365 dni”. Jest to opowieść o miłości, prawdziwej, szczerej i bezinteresownej. Miłości, która jest w stanie przezwyciężyć każdą przeciwność losu.

Gorąco polecam książkę Julii Furmaniak, jako literaturę, która przypomni czytelnikowi czym jest miłość, a przy okazji pozwoli rozbudzić w nim na nowo pożądanie. Z niecierpliwością czekam na drugą część.

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page