top of page
  • Mary Bycowsky

„Sekrety życia seksualnego zwierząt” Andrzej G. Kruszewicz, Katarzyna Burda


Tytuł: Sekrety życia seksualnego zwierząt
Autor: Andrzej G. Kruszewicz, Katarzyna Burda
Data wydania: 22-02-22
Liczba stron: 240
Wydawca: Rebis
ISBN: 9788381884075

„Sekrety życia seksualnego zwierząt” to nie nudne kompendium, a ogrom wiedzy podany w przystępny sposób, przedstawiony zrozumiałym językiem i pełen zabawnych anegdot.

W niczym nie przypomina podręcznika do biologii dla szkoły średniej, a bliższy jest dobrej jakości filmom przyrodniczym, jakie możemy obejrzeć na tematycznych kanałach telewizyjnych.

Z tej książki dowiemy się o płciowości zwierząt, jednak mylicie się, mając przed oczami kopulujące, włochate kulki. Nie, nie - autorzy zabierają nas w podróż, której początki sięgają bezkręgowców. Następnie uczymy się o rybach, płazach i gadach, by dojść do kolorowych ptaków i w oczywisty sposób nam najbliższych, ssaków.

Zanim jednak otrzymamy ten ogrom wiedzy, autorzy zasypią nas ciekawostkami wstępnymi. Dowiemy się dlaczego to często samce są „piękniejsze” od samic, oraz poznamy strategie uwodzenia.

Nie tak łatwo wszak rozpoznać płeć, nawet u świnki morskiej. A niekiedy nie udawało się to nawet naukowcom… Próbowano np. rozmnożyć pandy: dwie siostry i wspólnego kawalera… jednak okazało się, że wszystkie trzy osobniki to… samce.

Ponadto dowiemy się, jak kopuluje wsza głowna - bleh, i zastanowimy, po co pawiowi tak okazały ogon, który utrudnia przetrwanie.

Najwiecej emocji mogłoby się wydawać dostarczą nam ssaki (czterogłowe penisy i mistrzowie masturbacji), przyznać jednak trzeba, że cała książka jest intrygująca i wciągająca.

Wisienką na torcie jest ostatni rozdział o miłości erotycznej w wykonaniu domowych pupili. Dzięki publikacji przypomniałam sobie o dawnej pasji do biologii (profil biol-chem w LO) i wchłonęłam ją za jednym podejściem. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym tematem, gdyż w tej lekturze ukazany jest w sposób ciekawy i momentami… kontrowersyjny. Ale wszak wszystko to przyroda!

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page