top of page
  • Dominika Róg-Górecka

"Serce na wietrze" Elżbieta SidorowiczW książkach szukam nie tylko relaksu, ale też silnych emocji, wartkiej fabuły i „tego czegoś”, co nie pozwoli mi zasnąć nawet po całym dniu intensywnej pracy. Czy udało mi się to znaleźć w „Sercu na wietrze”?


Tytuł: Serce na wietrze 
Autor: Elżbieta Sidorowicz 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Cykl: Okruchy Gorzkiej Czekolady (tom 2)

Ania ma za sobą bardzo ciężki rok, ale los wcale nie zamierza jej odpuszczać. Najbliższa przyjaciółka wyjeżdża do Londynu, a szkołą trzęsie nowy nauczyciel matematyki. Jest niezwykle wymagający i średnio sympatyczny. Uczniowie nazywają go Potworem. Czy to właśnie on wyciąga do Ani pomocną dłoń? Jak to się dzieje, że dziewczyna trafia artystycznej grupy Dworzec. I czemu miłość nie może być prosta?


„Serce na wietrze” to drugi tom serii „Okruchy gorzkiej czekolady” liczący sobie aż 740 stron! Nie obawiajcie się jednak lania wody, liczcie na morze emocji, wzruszeń i niesztamowego romantyzmu. Uczuć jest w tej książce co nie miara, i to właśnie one ogrywają główne skrzypce. Bardzo szybko dałam się oczarować opowieści i dosłownie przepadłam w tej historii!


Jeśli lubicie opowieści o miłości, to ta z pewnością przypadnie wam do gustu. Uczucie w niej opisane nie jest ani proste, ani jednoznaczne. Ociera się nawet o pewną kontrowersyjność, a bieg historii nie raz poniesie czytelnikowi cieśnienie.


W opowieści nie brak też ważkich tematów, trudnych kwestii i ciężkich sytuacji. Fabuła pierwszego tomu nie obeszła się z Anią lekko, co jednocześnie zmusza czytelnika do przemyślenia wielu spraw.


Podobało mi się też to, jak zmieniła się główna bohaterka. W końcu akcja drugiego tomu rozgrywa się później. Ania jest dojrzalsza, bardziej rozważna, ale nadal niesamowicie wrażliwa i zwyczajnie ujmująca. Po prostu nie da się jej nie lubić. Tak samo pozytywne wrażenie zrobili na mnie nowi bohaterzy. Zostali wykreowani wyraziście i ciekawie.


„Serce na wietrze” to romans, ale romans niebanalny. To opowieść przepełniona trudnymi uczuciami i przeciwnościami losu, które z pozoru wydają się nie do pokonania. Czy Ania da radę się z nimi zmierzyć? Czy Potwór uprzykrzy jej życie? Przekonajcie się o tym sami!


Dominika Róg-Górecka

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page