top of page
  • Mary Bycowsky

„Siostry” Michelle FrancesTytuł: Siostry
Autor: Michelle Frances
Data wydania: 2022-08-10
Liczba stron: 384
Wydawca: Albatros
ISBN: 9788367338110

Michelle Frances dała się poznać czytelnikom, jako autorka świetnych thrillerów, którymi zawojowała listy bestsellerów. Czy Jej najnowsza książka - „Siostry” również jest sukcesem? Zdecydowanie tak.

Frances pokusiła się o opisanie trudnej relacji rywalizującego ze sobą rodzeństwa. Ellie jest tą gorzej się uczącą, ale mająca bliższy związek z matką. Abbie zaś jest zdolna i przebojowa, ale brakuje jej uczuć.

Na przestrzeni lat stosunki między siostrami ulegają ochłodzeniu. Do tego stopnia, że Abbie nie zaprasza rodziny na swój ślub, który odbywa się w Toskanii, tam też decyduje się rozpocząć nowy etap życia na wcześniejszej emeryturze.

Wizyta Ellie zmieni wiele w życiu trzydziestokilkuletnich sióstr. Wśród malowniczych krajobrazów pojawi się także matka dorosłych już kobiet. Czy niesnaski i zadry z dzieciństwa zostaną wyjaśnione? Czy wydarzy się tragedia?

Coś wisi w powietrzu i czytelnik cały czas spodziewa się ataku. A autorka wodzi za nos, co chwile zrzuca kolejną bombę, zaskoczenia i zwroty akcji to esencja tej powieści.

Książka ma idealną dynamikę, krótkie rozdziały i stopniowaną i zajmującą intrygę. A przy tym siłę kobiecości i piękne, dość wakacyjne tło historii.

Frances spisała się na medal, tworząc opowieść pełną, esencjonalną, perfekcyjną niemal. Retrospekcje tylko dodają jej uroku. Nie znajdziemy w niej nudy, czy przydługich wstępów, co często jest bolączką współczesnych thrillerów.

Jeśli mam być szczera, mam z „Siostrami” tylko jeden problem. Znajduję jedną wadę i jest to przewinienie dotkliwe: gdy rozpoczęłam czytanie, miało się się skończyć na kilku rozdziałach, a książka wyrwała mi z życiorysu całą noc. Gdy wsiąkniesz - nie odłożysz, zbytnio wciąga. Mocne i zasłużone 10/10.

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page