top of page
  • mkcelinska

Siostry - Michelle Frances


Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2022-08-10
Liczba stron: 384
ISBN: 9788367338110

JEDNA Z NICH JEST ULUBIENICĄ. TA DRUGA DOBRZE O TYM WIE.
Thriller autorki bestsellera „Ta dziewczyna”.
Opowieść o podszytej mrocznymi sekretami rodzinnej rywalizacji pomiędzy dwiema siostrami, której akcja toczy się na skąpanej w słońcu włoskiej wyspie.
Wciągający kryminał, w którym napięcie i groza rosną z minuty na minutę…
Czy krew jest naprawdę gęstsza niż woda?
Abby i Ellie nawet w dzieciństwie nie były sobie bliskie. Teraz, kiedy są już po trzydziestce, każda z nich żywi głęboko zakorzenioną urazę do drugiej. Abby zazdrości siostrze wyglądu gwiazdy filmowej i statusu ulubienicy matki. Ellie chciałaby mieć partnera tak idealnego jak mąż Abby i dom tak wspaniały, jak jej willa na skąpanej w słońcu włoskiej wyspie Elbie.
Kiedy Abby zaprasza Ellie do siebie, obie siostry mają nadzieję na chwilowe zawieszanie broni - wspólny relaks i puszczenie w niepamięć dzielących ich różnic. Ale obecność matki, Susanny, sprawia, że wszystkie napięcia z przeszłości szybko wypływają na powierzchnię. A Ellie zaczyna podejrzewać, że Abby i ich matka skrywają niebezpieczny sekret. . .
Wkrótce okaże się, że siostry mogą polegać tylko na sobie nawzajem. Czy zaryzykują i obdarzą się zaufaniem?
Dwie siostry, które różni wszystko. Jedna zdolna, z sukcesami. Druga natomiast piękna. Jedna drugiej zazdrości tego, czego im samym brak. Abby zazdrości siostrze wyglądu gwiazdy filmowej i statusu ulubienicy matki. Ellie chciałaby mieć partnera tak idealnego jak mąż Abby i dom tak wspaniały, jak jej willa na skąpanej w słońcu włoskiej wyspie Elbie. Obie też żywią urazę do siebie po nierównym traktowaniu przez matkę, tak przynamniej wydaje się Abby, która uważała, że Ellie była faworyzowana. Pewnego dnia Abby zaprasza siostrę do siebie. Liczy, że miło spędzi czas, a przeszłość pójdzie w odstawkę.


„Rodzina w rozsypce żyła przez wiele lat. Któregoś dnia Abby nagle się zmienia i podejmuje niezrozumiałe decyzje, które do niej nie pasują. W wieku 36 lat ta zatwardziała pracoholiczka nagle odchodzi na emeryturę i wraz z mężem postanawia zamieszkać na włoskiej wyspie. Zaprasza swoją siostrę i matkę na wakacje do siebie. Co sprawiło taką przemianę u kobiety? To rodzinne spotkanie wywołało ogromne emocje i doszło do wyjawienia pewnej tajemnicy, a podczas zamieszania, również do wypadku. Abby podjęła decyzje, które wpłynęły na dalsze losy bohaterek.” (autor: Malwi)


Niestety wraz z Ellie przyjeżdża Susanna, matka sióstr, która nie jeden raz namiesza jeszcze w ich życiu. Aby poznać rodzinne sekrety, siostry muszą ze sobą współpracować, choć obdarzyć się zaufaniem wcale nie jest łatwo. W rozstrzygnięciu tajemnicy pomoże babka, która ujawni jeszcze mroczniejsze sekrety. Jakie?


„Siostry” to mocno pokręcona powieść obyczajowa, połączona z kryminałem. Wiele z wątków było za mocno rozciągniętych i były momenty, kiedy chciałam odpuścić czytanie. Ale pojawiały się też fragmenty, które zachęcały do zapoznania się z kolejnymi stronami książki. Na szczęście finał był wart przeczytania do końca.


Moja ocena: 6/10

58 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page