top of page
  • sylwia.bookhunter

Spells Trouble. Wiedźmi Czar - P.C. Cast & Kristin CastTytuł: Spells Trouble. Wiedźmi Czar.
Tytuł Oryginalny: Spells Trouble
Cykl: Siostry z Salem (tom I)
Autor: P.C. Cast & Kristin Cast
Data premiery: 19.05.2021
ISBN: 9788376869742
Wydawnictwo: Jaguar
Tłumacz: Stanisław Kroszczyński

Tych dwóch autorek nie trzeba nikomu przedstawiać a już na pewno nie fanom fantastyki, zwłaszcza młodzieżowej. Osobiście cykl "Dom Nocy" był dla mnie nie do przebrnięcia i absolutnie mnie nie kupił, choć podejść miałam kilka. Postanowiłam dać jednak drugą szansę i... zdecydowanie ostatnią.

Dwie nastolatki i magia, która płynie w ich żyłach. Przodkini przeżyła Salem i jego gorące stosy. Uniknęła śmierci, choć jako jedna z niewielu faktycznie była czarownicą. Postanowiła założyć miasteczko Goodeville i by je chronić, zasadziła pięć drzew na planie pentagramu. Każda wiedźma oraz każde pokolenie miało za zadanie je chronić, gdyż strzegły bramy do podziemi. Niestety nasze bohaterki ( Mercy i Hunter Good) muszą zakasać rękawy, coś bowiem zabija mieszkańców miasteczka. Jakby tego było mało, święte drzewa zaczynają gnić i obumierać. Czy naszym czarownicą uda się uratować z pomocą pradawnej magii życie ich bliskich? Jakie jeszcze tajemnice skrywa to miasteczko?


Teraz bardziej niż kiedykolwiek będziecie siebie nawzajem potrzebować.

Pomysł był dobry, niestety gorzej z wykonaniem. Książka jest tak strasznie przeciętna i przewidywalna, że to aż boli. Nie wyróżnia jej absolutnie nic, na tle miliona innych. Miałam spore problemy żeby ją w ogóle skończyć. Główna bohaterka Mercy, irytuje swoim zachowaniem od samego początku. Śmierć ludzi, wypadki i tajemnice, schodzą u niej na drugi plan, ponieważ najważniejszy jest jej chłopak. O tym jak bardzo jest ważny dowiadujemy się praktycznie na każdej stronie, w razie jakbyśmy zapomnieli. Jej siostra Hunter jest jej zdecydowanym przeciwieństwem i momentami nawet daje się lubić.

Magia. To dla niej właśnie postanowiłam dać drugą szansę i srogo się zawiodłam. Nie jest ona ani ciekawie przedstawiona ani nawet nie jest wytłumaczona w jakikolwiek sposób. Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że wszystko w tej książce dzieje się magiczne, bo akcja pojawia się nagle i tak samo szybko znika. Moce sióstr są i to według autorek powinno nam wystarczyć. Niestety jeśli chodzi o zabójcze zwroty akcji, tutaj ich nie uświadczycie.

Zdradzę swojego Boga i wybiorę Boginię.

Bardzo ciężko jest mi polecić tą książkę, bo jest ona po prostu nudna. Jedyny plus to lekki styl obu autorek, więc chociaż przy tym się nie męczymy a książkę dzięki temu czyta się szybko. Po kolejny tom raczej nie sięgnę, choć może zmienię jeszcze zdanie. "Spells Trouble. Wiedźmi Czar" to powieść zdecydowanie dla fanek autorek.


Sylwia "Sirroco" Stinia

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page