top of page
  • malekz8

"Spowiedź" Gabriela L.Orione

Data wydania: 2021-11-29 Data 1. wyd. pol.: 2021-11-29 Liczba stron: 292 Język: polski

Wydawnictwo: Novae Res ISBN: 9788382195910

"Spowiedź" to drugi tom, więc jeśli nie poznaliście wcześniejszych losów bohaterów, tak jak ja od razu odsyłam Was do początku. Jak się można domyślić, tutaj jedno wydarzenie jest konsekwencją wcześniejszych decyzji bohaterów, dlatego nie znając dokładnej historii i fabuły trudno jest się trochę odnaleźć. Mimo to postanowiłam nie dać za wygraną i z zapartym tchem przeczytać „Spowiedź”. Simone oraz Olivię poznajemy już wcześniej, gdzie nie trudno zgadnąć, że ich relacja jest burzliwa i pełna skrajnych emocji. Książka to dosłowny rachunek sumienia, głównego bohatera. Tym razem jest to jego opowieść, jego spowiedź, jego historia, która odkrywa wszystkie karty. Zdecydowany prym wiedzie Simone i jego mroczna opowieść, w której za jeden drobny błąd, można zapłacić życiem. On nie zawsze mówi prawdę, ona nie należy do grzecznych dziewczynek. To emocjonalna i pikantna lektura, w której granica pomiędzy dobrem a złem… niekoniecznie jest tak oczywista.

Autorka w niemal brutalny sposób nakreśla cienie i blaski życia w mafijnej rzeczywistości, która definiuje własną sprawiedliwość. Oszustwa i liczne intrygi, spektakularne ucieczki, zawieranie nieoczekiwanych sojuszów … Tak jak w poprzedniej części czytelnik poznał wybory i decyzje głównej bohaterki, tak tutaj Olivia występuje w postaci wytrawnego słuchacza.

Duży plus dla autorki za dynamikę akcji. Nieustannie coś się dzieje, akcja przewrotna i nacechowana emocjonalnie. Jednak należy pamiętać, że nie jest to literatura sensacyjna, a mafijny romans z lekką dozą erotyzmu.

Jestem pozytywnie zaskoczona tytułową spowiedzią, mimo iż nie do końca rozumiałam pewne fakty, wynikające z braku znajomości cz. 1. Jako romantyczka w tym współczesnym, zobojętniałym na różne emocje i relacje ludzkie świecie, polecam zdecydowanie tą pozycję każdemu kto choć na chwilę chciałbym zatracić się w innej rzeczywistości.

Moja ocena : 6/10

39 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page