top of page
  • sylwia.bookhunter

Szept - Lynette NoniTytuł: Szept
Tytuł oryginalny: Whisper
Autor: Lynette Noni
Wydawnictwo: Uroboros
Data premiery: 27-01-2021
ISBN: 9788328085046
Tłumacz: Janusz Maćczak

Muszę przyznać, że to pierwsza książka w tym roku, która mocno mnie rozczarowała. Nie spodziewałam się bowiem, że może być ona tak podobna do innej dość znanej serii. Z początku wydawało mi się, że może to tylko moje urojenia i trochę za bardzo staram się wyszukać podobieństw do... no właśnie do "Dotyk Julii". Niestety im dalej w las tym było gorzej.


Książka nie jest zła sama w sobie. Akcja rozkręca się tak jak lubię, czyli z rozdziału na rozdział historia nabiera rozpędu. Oczywiście mamy główną bohaterkę, która zostaje zamknięta w ośrodku, ponieważ posiada moce, które przerażają innych. Próbuje się jej wmówić, że to wszystko dla jej dobra, ale doskonale wiemy jak to jest. Jakby tego było mało mamy dwójkę męskich bohaterów, którzy próbują zawładnąć sercem naszej Jane (w "Dotyku Julii" mamy Julię - przypadek?). Mnóstwo sekretów, tajemnic i walki o odzyskanie władzy nad własnym życiem.


"Wiem jedynie, że nie po raz pierwszy moje słowa zmieniły świat"


Landon Ward wzbudził moją sympatię i muszę przyznać, że postać została wykreowana dość ciekawie. Jest tajemniczy od pierwszego momentu gdy go poznajemy, więc możemy założyć, że pod tą maską coś się kryje.


Cała historia jak już wspomniałam wcześniej, jest mocno schematyczna. Główna bohaterka, która nie wie kim jest, dwójka chłopaków, którzy się różnią niczym ogień i woda, tajemnice. Zdecydowanie raczej dla nastolatków niż dorosłych czytelników, choć nie można jej odmówić, że czyta się ją szybko i jednak wzbudza dreszczyk co dalej w kolejnym tomie.


" - Wszystko, co robiłem, miało Cię chronić. "


Czy sięgnę po kolejny? Zapewne tak, choćby po to, żeby się upewnić lub wręcz zmienić zdanie. Na razie jestem zaciekawiona, choć na pewno jest to mój numer jeden, jeśli chodzi o wybór. Jeśli ktoś lubi niewymagające młodzieżówki, zdecydowanie polecam.

Pamiętajmy, że słowa potrafią zmienić nie tylko nasz świat , ale również wpłynąć na czyjeś życie.


Sylwia "Sirroco" Stinia

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page