top of page
 • Zdjęcie autoraBookhunter

"Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę" Auer Margit

Zaktualizowano: 31 mar 2021


 Tytuł:  "Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę"
Autor: Auer Margit
Tytuł oryginalny: Die Schule der magischen Tiere. Abgefahren!            
Seria: Szkoła magicznych zwierząt (Tom 6 )
Wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
Tłumaczenie: Janiszewska Agata
Data wydania: 021-01-27                                                                                  
Liczba stron: 224
ISBN:  9788380574465   
Fotografia: https://www.instagram.com/wydawnictwodebit/  

"Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę" to już szósta część z cyklu Szkoła magicznych zwierząt. Akcja powieści rozgrywa się latem, w momencie kiedy uczniowie z klasy panny Cornfield wraz ze swoimi magicznymi zwierzętami bawią się w wodzie. Wyjątek stanowi Hatice, która boi się wody. Ten fakt bardzo ją martwi, gdyż pod koniec tygodnia, czeka ją egzamin z konika morskiego. Henry z kolei ma już dość wiecznych kłótni z rodzicami - ucieka z domu i stara się jakoś przetrwać w lesie. I wtedy niespodziewanie nadchodzi pomoc..

Szósty tom z serii skupia się na dwójce nowych bohaterów - Hatice i Henry, którzy zmagają się z własnymi problemami. Podobnie jak poprzednio tak i tu nie brakuje akcji, przygód, atrakcji, przygód i wielu emocji. Ponadto tym razem "magiczne zwierzątko" w przeciwieństwie do pozostałych nie jest przekazane przez właściciela sklepu a odnalezione i to zupełnie przez przypadek, co wyróżnia tę część na tle pozostałych. Oczywiście nie brakuje także przygód, mniejszych bądź większych zwrotów akcji ale i cennych lekcji - niektórych na całe zycie.


W książce sporo jest o zaufaniu, niepewności, poczuciu strachu oraz winy. Problemach rodzinnych, odbijających się na innych członkach w szczególności na dzieciach, które widząc brak porozumienia między rodzicami, spodziewają się najgorszego - tego, że ich rodzina rozpadnie się i nic już nie będzie takie samo jak wcześniej. To bardzo ważne aby potrafić wytłumaczyć pociechom, że czasem dochodzi do "ostrzejszej" wymiany zdań i to nie oznacza, że już się nie kochają, natomiast kiedy by się rozstali to nadal tak samo mocno i szczerze będą kochać swoje dzieci.


Jednak to nie wszystkie trudne tematy, które zostają poruszone. Uważni czytelnicy dostrzegą w niej opowieść także o rozczarowaniach, nadziei, strachu i tęsknocie. O tym, że prosić o pomoc to nie wstyd, jak ważna jest rodzina, przyjaźnie, wzajemne wsparcie i szacunek a także, że czasem dobrze jest szczerze porozmawiać z rodzicami i opowiedzieć im o swoich uczuciach, emocjach, wątpliwościach, myślach. O wszystkim tym co nas trapi czy przybija a także sprawia radość. Szczera rozmowa jest ważna a słowa mają bezcenną moc i potrafią zdziałać cuda i nie tylko to.


Szkoła magicznych zwierząt to całkiem udany cykl kierowany do młodszych czytelników, który w lekkiej i pozbawionej przemocy treści przeplata ze sobą przygody, akcje, ociupinkę pozytywnej magii jak również cenne wartości ważne nie tylko w życiu dziecka. Wszystko w przyjemnym klimacie i miłym towarzystwie. Nie pozostaje nic innego jak kupić lub wypożyczyć i czytać - najlepiej wspólnie z dzieckiem, bo chyba nie ma nic przyjemniejszego niż rodzinne czytanie, przeżywanie przygód a może nawet i rozmowa na tematy, które dana książka porusza.

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page