top of page
 • Zdjęcie autoraErvi

"Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka" Auer Margit

Zaktualizowano: 13 maj 2021


Tytuł: Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka    
Tytuł oryginalny: Die Schule der Magischen Tiere. Voller Löcher!            
Autor: Auer Margit
Seria: Szkoła magicznych zwierząt (Tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
Tłumaczenie: Janiszewska Agata
Data wydania: 2019-06-05                                                   Data 1. wyd. pol.: 2019-06-05                                      
Liczba stron: 208 
ISBN: 9788380573055    

"Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka" to drugi tom serii Szkoła magicznych zwierząt Margit Auer w której poznajmy grupkę uczniów z których każdy otrzymuje pod opiekę jedno magiczne zwierzątko, które rozumie jego mowę. Pierwsza dwójka Ida i Beni już posiadają swojego podopiecznego - teraz przyszła pora aby znaleźć dom dla dwóch kolejnych. Tym razem to Ida oraz Rabbat znajdą swojego przyjaciela. Jednak to nie wszystko... okazuje się, że Magiczny Sklep jest zagrożony. Nikt nie powinien znać sekretu tego miejsca a niestety ta dwójka nie potrafi trzymać języka za zębami. Co stanie się, kiedy nauczycielka dzieci panna Cornfield dowie się o tym miejscu? I to nie wszystko. Żyje pewien chłopiec, któremu wszystko jest obojętne: szkoła, dom, przyjaciele... jedyne o czym marzy to magiczny zwierzak. Czy jego marzenie się spełni.


Powrót do świata i bohaterów, który stworzyła Margit Auer jest równie przyjemny co lektura pierwszej części. Widać, że autorka czerpie przyjemność z pisania i snucia kolejnych historii a także zapraszania do przeżywania przygód wszystkich czytelników. Jej styl jest lekki, przyjemny, prosty, jednak nie banalny i nie infantylny - dostosowany do młodego wieku odbiorcy, którego traktuje z należytym mu szacunkiem.

Jest szkolne życie, są problemy, bolączki, radości, smutki ale i przygody z wplecionymi zagadkami, tajemnicami i atrakcjami. Wszystko okraszane nutką magii w postaci magicznych zwierząt. Nie zapomnijmy o bohaterach, który ani trochę nie stracili swej naturalności, co sprawia, że młodym czytelnikom łatwiej jest zżyć się z nimi a także wczuć w przedstawione przygody.

Podobnie jest ze światem przedstawionym, nawet pomimo tego, że miejscami został on nieco "podkręcony". A wszystko okraszane nutką niezwykłości i magii z domieszką przygód, co czyni z książki naprawdę ciekawą pozycję, która może spodobać się nie tylko dzieciom ale również starszym - czytelnikom w różnym wieku.


"Szkoła magicznych zwierząt". Tajemnice szkolnego podwórka" tak samo jak poprzednia część stanowi nie tylko przygodę ale również cenne lekcje. Tutaj również w treści przemycono wiele cennych wartości jak przyjaźń, rodzina, akceptacja, adopcja zwierząt i ich traktowanie. O szkolnych problemach, bolączkach, wątpliwościach, szacunku do drugiego człowieka i wiele więcej... to wszystko w prostej, lecz przyjemnej treści. Całość może spodobać się nie tylko czytelnikom w wieku z myślą o których powstała ale również starszym a nawet dorosłym - rodzicom, którzy podobnie jak ich maluchy mogą przeżyć niesamowite przygody, które przyniosą im cenną lekcję życia jak również na nowo poczuć się dzieckiem - lekko, błogo, wesoło, naprawdę szczęśliwie.


#wydawnictwodebit


Autor recenzji: Ervi

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page