• Bookhunter

"Szkoła magicznych zwierząt. W ciemnościach" Auer Margit

Aktualizacja: lut 24


Tytuł: Szkoła magicznych zwierząt. W ciemnościach  
Autor: Auer Margit
Tytuł oryginalny: Die Schule der Magischen Tiere. Licht aus!            
Seria: Szkoła magicznych zwierząt (Tom 3 )
Wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
Tłumaczenie: Janiszewska Agata
Data wydania: 2019-09-18                                                         
Liczba stron: 208
ISBN: 9788380573482  
Fotografia: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/szkola-magicznych-zwierzat-w-ciemnosciach-audiobook-do-pobrania   

"Szkoła magicznych zwierząt. W ciemnościach" to trzecia pozycja z serii o magicznym sklepiku i uczniach z których wybrani otrzymują pod opiekę zwierzęcego przyjaciela z którym mogą rozmawiać. Kiedy kolejny wybraniec Eddi otrzymuje magiczne zwierzę – zabawną nietoperzycę Eugenię – cała klasa chętnie znalazłaby się na jego miejscu. No prawie cała - wyjątek stanowi jedna z dziewczynek, która w ogóle nie chce magicznego zwierzęcia. Co na to ich nauczycielka panna Cornfield?

Tym czasem zbliża się wielka noc czytania książek a dla grupy dzieci wydarzenia przybierają niebezpieczny obrót: zostają uwięzione w podziemiach szkoły.

Czy magiczne zwierzęta pomogą im wydostać się z pułapki?


"Szkoła magicznych zwierząt. W ciemnościach" to przyjemna seria niemieckiej autorki, która mimo iż powstała z myślą o dzieciach, może spodobać się także dorosłym. Bohaterowie poszczególnych części to zwyczajni nastolatkowie, tacy jak inni: mają swoje problemy, popadają w kłopoty i odnoszą sukcesy. Cieszą się, obrażają, kłócą ze sobą, pomagają... są naturalni i prawdziwi, podobnie jak ich szkolne przygody oraz życie.

Tutaj nie ma wielkich czarów, które znamy z powieści fantasy (czy np. Harrego Pottera), nie ma gwiazdek i iskier strzelających z różdżek, elfów, wróżek, smoków... Mimo tego jest przygoda, akcja i są tajemnice ze szczyptą baśniowości/delikatnej magii jaką są magiczne zwierzęta, które potrafią rozmawiać ze swoimi opiekunem. To wszystko czyni z książki naprawdę ciekawą pozycje i na swój sposób prawdziwą, z pewnością naturalną.

Czytelnikom łatwiej jest żyć się z bohaterami, którzy przypominają ich samych i których życie jest zbliżone do ich życia. Łatwiej jest się utożsamić, polubić lub nie a przynajmniej znaleźć swojego ulubieńca. Jedyne co różni ich od "prawdziwych" dzieciaków to fakt posiadania magicznego zwierzątka, jednak i w realnym życiu maluchy mają zwierzęcych podopiecznych o których muszą troszczyć się, szanować kochać. Jeszcze gdyby mogły z nim rozmawiać... Byłoby wspaniale ^_^


Autorka ma naprawdę lekkie i przyjemne pióro - plastyczne, niewydumane ale i nie infantylne, co działa na dziecięcą wyobraźnię, pozwalając razem z bohaterami przezywać kolejne przygody. W trzeciej części pojawia się więcej tajemnic, czasem nawet wieje grozą (pojawiają się "mroczniejsze" sceny, które dodają emocji, jednak nie przerażają w stylu horroru), jednak kiedy im się przyjrzymy, zauważymy, że wcale nie takie straszne, jakby się mogło wydawać…


Jednak "W ciemnościach" to nie tylko przygody i atrakcje ale również przedstawione rozmaite problemy z jakimi stykają i borykają się dzieci np. dorastające, zmiana szkoły, odnalezienie się w domu, wstyd z powodu złej sytuacji materialnej rodziców, przyjaźń, akceptacja, szacunek do innych, opieka nad zwierzętami, dbanie o przyrodę i wiele innych. To wszystko czyni z książki niebanalną i wartą przeczytania pozycję.

42 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 • Black Facebook Icon
 • Black Instagram Icon