top of page
  • Mary Bycowsky

„Szkolny bal” Margit Auer


Tytuł: Szkoła magicznych zwierząt. Szkolny bal
Autor: Margit Auer
Data wydania: 2022-04-27
Liczba stron: 224
Wydawca: Debit
ISBN: 9788380575851

„Szkolny bal” to ósmy już tom serii o Szkole magicznych zwierząt. Dla przypomnienia - uczniowie otrzymują w niej osobliwych przyjaciół w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebują. Każde dziecko rozumie tylko swojego partnera, a dla postronnych obserwatorów stworzenia są zwykłymi, pluszowymi zabawkami.

I tym razem otrzymujemy w ręce tom pięknie ilustrowany. Za sprawą Niny Dulleck postacie ożywają i pomimo, iż w czarno-bieli, cieszą oko młodego i starszego czytelnika. Na okładce znajdziemy informację, że książka przeznaczona jest dla wieku plus osiem lat. Górnej granicy nie ustawiono - i dobrze! Zarazem młodsze dziecko też może cieszyć się magiczną przygodą, duże litery zaś ułatwiają lekturę. A może jakiś rodzic pokusi się o czytanie modulując głosy bohaterów? Możliwości zabaw z książką jest wiele.

Tym razem autorka skupiła się bardziej na emocjach. Nie znajdziemy tutaj, obecnego w poprzednim tomie, wątku kryminalnego, czy odkrywania tajemnic. Jest za to sporo o problemach dorastających dzieci. Bunt, dojrzewanie, rozwód rodziców czy wreszcie pierwsze zauroczenia - to właśnie jest osią „Szkolnego balu”. Tytułowa impreza jest tylko pretekstem do otwarcia puszki Pandory z emocjami uczniów.

Postacie są barwne, a autorka wplata także wątki jak najbardziej prozaiczne i realne, jak opieka nad młodszym rodzeństwem, czy śpiewanie przeróbki piosenki z „Krainy lodu”.

Jeśli pokochaliście wcześniejsze tomy, „Szkolny bal” zapewne jest na Waszej liście zakupowej. Jeśli nie, śmiało możecie zaczynać przygodę ze Szkołą magicznych zwierząt w tym miejscu. W połamaniu się kto jest kim pomoże legenda na początku książki. Warto do niej sięgnąć również w trakcie czytania, gdyż bohaterów jest tyle, że można się pogubić. Pouczająca lektura z nutką humoru czeka na Was w księgarniach.

52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page