top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

Tajemnica Lost Lake - Jacqueline West

Tytuł: Tajemnica Lost Lake

Autorka: Jacqueline West

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

Data wydania:2023-01-25

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

ISBN: 9788308080467Mroczny klimat, tajemnicza miejscowość, zabytkowa biblioteka i zaczarowana książka - czy takie elementy da się połączyć w jedną całość? Zdecydowanie tak! Udowodniła to Jacqueline West w powieści Tajemnica Lost Lake.


Poznajemy Fionę w bardzo dramatycznych dla niej okolicznościach. Ze względu na treningi łyżwiarskie jej siostry Arden, dziewczynka jest zmuszona do przeprowadzki. Musi zostawić swoich przyjaciół i całe dotychczasowe życie. Wściekła i zawiedziona, czuje się oszukana przez rodziców i ma wrażenie, że liczy się dla nich tylko jej siostra. Nie cierpi nowego domu, miasta i jego mieszkańców. Jedynym miejscem, które jest w stanie polubić to miejscowa biblioteka. Tam znajduje pewną tajemniczą książkę, która w magiczny sposób nieustannie wędruje i znajduje się w coraz to nowych miejscach. Co więcej, książka nie jest dokończona, ale im więcej Fiona dowiaduje się o Lost Lake i jego mieszkańcach, to zaczyna dostrzegać podobieństwo między treścią książki a jej prywatnym życiem.

Nie potrafię sobie wyobrazić lepszej książki, jaka opisuje siłę i moc kobiecego wsparcia. Tajemnica Lost Lake jest przepełniona siłą siostrzanej miłości. To historia pokazująca, że często, gdy w sercu rodzi się zawiść, warto odsunąć to uczucie na bok, by zatroszczyć się o bliską nam osobę. Między głównymi bohaterkami pojawiło się wiele niesnasek, skrywanych zatargów, złośliwości i dramatów. Przekonane, że już nic dla siebie nie znaczą, nie próbowały nawet walczyć o łączącą je siostrzaną relację. W tej opowieści po raz kolejny prawdziwe okazało się stare porzekadło: prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.

Książka opowiada o losie dwóch par sióstr: Fiony i Arden oraz Hazel i Pearl będących bohaterkami znalezionej w bibliotece przez Fionę powieści. Między każdą z nich rodzą się niejasne uczucia, swego rodzaju zawiść, pretensje i nieporozumienia. Fiona w dość specyficzny sposób widzi w ich historii odbicie relacji swojej i siostry. Domyśla się tragicznego końca, widzi mroczne cienie. Ostatecznie dziwaczna fabuła znalezionej książki i skrywane w małym miasteczku tajemnice doprowadzają do niezwykle ciekawego rozwiązania, które w dość nieoczekiwany sposób wpływa na życie dziewczynki.


Pokochałam Tajemnicę Lost Lake już od pierwszej strony. Dałam się porwać losom dwóch par sióstr, zanurzyłam się w mroku Lost Lake i dałam wciągnąć tej mistycznej historii. Spróbujcie, może i Was Lost Lake omami swoją aurą.


67 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page