top of page
  • malekz8

"Tajemnica pustego kufra. Świąteczne śledztwo" Mary Kelly

Data wydania: 2022-11-15

Data 1. wyd. pol.: 2022-11-15

Liczba stron: 280

Język: polski

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

ISBN: 9788382027631Jako, że święta już daleko za nami, jednak na sięgnięcie po dobry kryminał, nigdy nie jest za późno. Wprawdzie akcja książki dzieje się w okresie bożonarodzeniowym , a za oknem widać już wiosnę.


W mojej recenzji zapraszam Was do ośnieżonego Londynu, w którym to rozwikłanie śmierci pewnej arystokratki, stają się tylko pretekstem do zaplanowanej już dawno intrygi.

Witajmy więc w świecie Mary Kelly i jej świątecznym śledztwie w „Tajemnicy pustego kufra” Wydanej przez Zysk i S-ka.


Przedświąteczny Londyn lat 50. XX w. Wszyscy poddają się klimatowi, przygotowaniom, planowaniu świątecznych spotkań. A jednak nie wszystkim dane jest odczuwać ten klimat. Trzeba bowiem wyjaśnić okoliczności śmierci arystokratki, która emigrowała z Rosji, była krewną Romanów, a poza tym, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginęła zawartość kufra, który był jej własnością. Czy i jak te zdarzania wiążą się ze sobą? Jeśli tak, to kto jest sprawcą kradzieży? Kto miał chrapkę na jej majątek? Przekonajcie się sami.

Momentami, dzięki szczegółowym opisom, sama mogłam czuć się jak detektyw zaangażowany w dochodzenie.

Podsumowując, "Tajemnica pustego kufra" to moim zdaniem rewelacyjna powieść kryminalna, która jest idealna nie tylko na świąteczne wieczory, ale i na ten wiosenno- deszczowy czas. Polecam zatem ten tytuł każdemu, kto szuka pełnej napięcia książki zawierającej w sobie wiele skrywanych tajemnic i odrobinę historycznego tła.Wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za możliwość przeczytania i zrecenzowania.

Moja ocena 7/10

57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page