top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"The World of LORE" Aaron Mahnke

Zaktualizowano: 5 kwi 2022


Tytuł: The World of LORE. Straszne miejsca
Autor: Aaron Mahnke
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: The World of Lore: Dreadful Places
Data wydania: 2022-01-31
Liczba stron: 373
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
ISBN: 9788382023688"The World of LORE. Straszne miejsca" jest gratką dla wszystkich lubiących poznawać upiorne historie. Przysięgam, że nie raz i nie dwa poczujecie ciarki na plecach, a opowieści zawarte w książce Was zadziwią.


Koncept książki został oparty na podcaście prowadzonym przez jej autora Aarona Mahnkego. Książka jest swoistym przewodnikiem po miejscach, które otacza zła sława, których dotyczy niechlubna legenda. Autor przybliża lokalizacje, w których prawdopodobnie do tej pory działy się zjawiska niewyjaśnione, a ludzie wyczuwają tam złą energię i działanie sił nadprzyrodzonych.


Książka podzielona została na kilka rozdziałów, gdzie przywołane zostały mroczne miasta, mury konkretnych budynków, odległe brzegi, ukryte głęboko w mroku miejsca, a także te położone poza utartym szlakiem. Mahnke opisuje losy miast, konkretnych miejsc, rezydencji, szpitali psychiatrycznych czy nawet latarni morskich. Wszędzie doświadczono ciekawych i niewytłumaczalnych wydarzeń oraz wrażeń, a z każdym z tych lokalizacji związana jest miejska legenda lub opowiastka. Z reguły są to miejsca, które powstały już przed wiekami, gdzie dokonano bardzo często makabrycznych zbrodni. Niektóre z przybliżonych lokalizacji są przerażające, pokazują ludzkie okrucieństwo, inne ukazują, że cierpienie niekiedy jest wynikiem splotu nieszczęśliwych wypadków bądź niedopatrzenia. Niektóre z przywoływanych opowieści sprawiają, że włosy stają dęba na głowie, inne zaś mogłyby być śmieszne, gdyby nie kończące je tragiczne okoliczności.


Przede wszystkim książka ta jest zbiorem ogromnej ilości ciekawostek z dreszczykiem. Ciężko się od niej oderwać, bowiem rzeczywiście hipnotyzuje czytelnika. Mahnke przywołuje bardziej i mniej znane postaci na kartach tej pozycji. Pojawia się chociażby sam mistrz grozy Stephen King.


Trzeba oddać autorowi, że bardzo dokładnie zbadał wszystkie opisywane przez siebie fakty, wskazał, co podawane dalej w opowieściach jest prawdą, a co stanowi wyssaną z palca bzdurę, której w żaden sposób nie potwierdzają materiały źródłowe.


Książka, w każdym razie, przepełniona jest ogromną ilością ciekawych i bardzo strasznych opowieści. Uważam, że zadowoli wielbicieli poprzednich części i podcastu autora.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page