top of page
  • Mary Bycowsky

„To jeszcze nie koniec” Egan Hughes

Tytuł: To jeszcze nie koniec
Autor: Egan Hughes
Data wydania: 2022-06-29
Liczba stron: 416
Wydawca: Albatros
ISBN: 9788382158564

Przygodę z książką rozpoczynamy w momencie, gdy Mia dowiaduje się o śmierci jej byłego męża. Ktoś zastrzelił go na jego własnej łodzi. Są to rutynowe działania policyjne. Kobieta jest obecnie szczęśliwa w nowym związku i nikt nie wie, że tego feralnego wieczoru była na przystani… Czy aby na pewno nikt?

Sytuacja się zagęszcza, a Mia dostaje kolejne maile z pogróżkami. Cała historia oscyluje, jak się zapewne domyślacie, wokół rozwiązania zagadki śmierci.

Zaczynamy mocnym akcentem, ale w połowie powieści, a właściwie od jej drugiej części, tempo akcji rażąco spada. Robi się niestety dość nudno i spowolnione wydarzenia wydają się być zapychaczem stron. Warto oddać autorce, że poruszyła temat przemocy w związkach, w sposób przystępny dla czytelnika. Książka może być niejako ostrzeżeniem dla łatwowiernych kobiet.

Innym jej aspektem jest naiwność bohaterek, która początkowo uzasadniona, z czasem zwyczajnie aż irytuje czytelnika.

Spokojnie uda Wam się przebrnąć przez „To jeszcze nie koniec” podczas jednorazowego posiedzenia z lekturą. Na swój sposób wciąga i chcemy się dowiedzieć, jak naprawdę wyglądały tragiczne wydarzenia, wybaczamy więc autorce nieco usypiające tempo. I finalnie - zakończenie jest tego warte.

Powieść plasuje się na miejscu powyżej średniej, ale nie jest to zdecydowanie top of top thrillera kryminalnego. Warto spędzić z nią wieczór, lecz nie spodziewajcie się fajerwerków i przełomowego odkrycia. Ot lekka powieść, którą przeczytacie i zapomnicie, bo zginie w gąszczu sobie podobnych. Takie mocne 6/10.


18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page