top of page
  • Mary Bycowsky

„Trzy światy” Joanna Kupniewska


Tytuł: Trzy światy
Autor: Joanna Kupniewska
Data wydania: 2021-09-23
Liczba stron: 394
Wydawca: Novae Res
ISBN: 9788382195101

„Trzy światy” to opowieść o losach trzech kobiet, które połączyło sąsiedztwo. To historia matki i córki-nastolatki, oraz mieszkającej obok emerytki. Trzy światy jakże inne, ale wzajemnie się przenikające. Spotykające się w codzienności.

Majka jest rozwódką, pracującą z domu dla wydawnictwa. Kaja, wojującą, młodą buntowniczką. Salomea zaś emerytowaną śpiewaczką operową, która chętnie w wolnych chwilach, których ma w nadmiarze, podgląda sąsiadów z kamienicy.

W tym damskim ekosystemie jest też mężczyzna, a raczej samiec. Olbrzymi dog arlekin o nieadekwatnym imieniu Okruszek. Czy pojawią się inni? Aby poznać odpowiedź, musicie przeczytać „Trzy światy”.

A zabrać się za lekturę warto, jest to bowiem kawał porządnej, lekkiej literatury obyczajowej. Zgrabnie i z wdziękiem napisanej. Nie ma dłużyzn, bohaterowie są wyraziści i pełni (zwłaszcza w przypadku Majki) humoru. Salomea zaś to nutka nostalgii i wzruszenia.

Pozytywne emocje towarzyszą nam przez cały czas czytania. Bohaterki budzą naszą sympatię, jesteśmy w stanie zrozumieć ich wybory i kibicować im, aby odnalazły szczęście.

Zabawnym jest fakt, że Majka narzeka na robienie korekty przy powieści młodzieżowej z self publishingu. Krytykowanie całego nurtu, w publikacji wydanej właśnie w ten sposób świadczy o sporym dystansie autorki do siebie.

Książkę podzielono na krótkie rozdziały, każdy z nich opatrzony jest imieniem bohaterki, z której perspektywy będziemy poznawać fabułę.

„Trzy światy” to powieść bardzo pozytywna, kolorowa niczym tęczowy parasol na okładce. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć i uśmiechnąć sie przy lekturze wielokrotnie.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page