top of page
  • Zdjęcie autoraKlaudia Cebula

Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy, Laura VanderkamZastanawialiście się kiedyś, czy wasza praca zdalna pozwoliła wam znaleźć się w grupie szczęściarzy?


Początkowo twierdziłam, że praca zdalna była pewnego rodzaju przekleństwem. Po lekkiej euforii, że jednak będę mogła pracować na swojej kanapie okazało się, że do pracy w domu niezbędne będzie jednak też biurko. Pojechałam więc do sklepu i kupiłam biurko. To był pierwszy krok do pracy zdalnej.


Z ogromną pomocą przyszła wtedy telewizja śniadaniowa, wzięłam sobie wtedy do serca jedną radę. Wstań rano, ubierz się i umaluj tak, jakbyś szła do pracy a potem usiądź przy biurku i pracuj.


Szkoda, że książka trafiła do mnie tak późno. W zasadzie w momencie, gdy właśnie wróciłam do pracy stacjonarnej w wydawnictwie. W ciągu roku zaliczyłam dwa krótkie okresy pracy zdalnej. Pierwszy w zeszłym roku w marcu, wytrzymałam do maja i wróciłam do pracy. W tym roku uziemił mnie koronawirus, którego złapałam i wtedy wszyscy z firmy, niejako przeze mnie przeszli na zdalną pracę.


Organizacja pracy w domu jest niezwykle trudna. Istnieje wiele rozpraszaczy, które przeszkadzają nam w normalnym skupieniu się na obowiązkach. Staje się to tym bardziej trudne, gdy posiada się dzieci. Ja nie posiadam dzieci, ale mój pies, wtedy jeszcze szczeniak, był mocno absorbujący i zdecydowanie był moim przeszkadzaczem.


W poradniku Laury Vanderkam znajdziecie kilkanaście złotych rad, które pozwolą wam zorganizować lepiej siebie i własną przestrzeń by lepiej wykonywać powierzone zadania. W książce odnajdziecie także szereg pozytywnych podpowiedzi, jak organizować spotkania i w jaki sposób prowadzić je by nie zabierały cennego czasu. Sporo uwagi autorka poświęca również na kontakty między pracownikami w zespole. Czasem jednak wydaje się to o wiele trudniejsze, niż pisze o tym autorka. Bezpośredni kontakt jest dla mnie niezwykle ważny, a brak kontaktu face to face sprawia, że czasem nie możemy się ze sobą porozumieć.


Mam nadzieję, że poczuliście się zachęceni do sięgnięcia po tę książkę. To kompaktowa wiedza zebrana na 100 stronach poradnika, która pomoże wam w rozwiązaniu problemów związanych ze zdalną pracą. Mam nadzieję, że już nie będzie potrzebna, bo najgorsze chwile pandemii są już za nami.


A czy wy, dobrze czujecie się podczas pracy zdalnej?

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page