top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Gucio uczy się dzielić" Aurelie Chien Chow Chine


Jeśli miałabym wymienić słowa, które najczęściej słyszę przesiadując ze swoimi pociechami w piaskownicy na placu zabaw, zdecydowanie byłyby to: zostaw, to moje. Większości dzieci trudno przychodzi dzielenie się czy nawet chwilowe użyczanie swoich zabawek. Czy dziecko musi się dzielić? Zdecydowanie nie, jednak w mojej opinii warto dziecku nakreślić profity takiego działania. Jako przykład może posłużyć książeczka "Gucio uczy się dzielić" Aurelie Chien Chow Chine.


Mały jednorożec nie może doczekać się odwiedzin znajomych. Kiedy ci przychodzą jego grzywa zaczyna jednak zmieniać kolor. Gucio robi się zazdrosny o swoje rzeczy i nie ma zamiaru się dzielić. Żadna z propozycji zabawy nie przypada mu do gustu, gdy zaczyna zdawać sobie sprawę, że dzieci będą dotykać jego rzeczy i częstować się jego słodyczami. Do akcji wkracza Plusik i zachęca do wspólnej zabawy, a Gucio zaczyna dostrzegać, że bywają sytuacje, w których dzielić się warto.


Lubię Gucia za to, że w łatwy i przystępny sposób pokazuje maluchom zalety dobrego zachowania. W tym tomie uczy współpracy, pokazuje jak być gościnnym oraz, że często warto dać coś od siebie, by jeszcze więcej otrzymać w zamian.


Niezmiennie polecam tę serię i razem z dziećmi czekam na kolejne tomy.


50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page