top of page
  • mkcelinska

Weronika - Anna Tywonek


Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-01-12
Liczba stron: 242
ISBN: 9788383133195
Nawet wśród kochającej rodziny i przyjaciół można czuć się tak boleśnie samotnym…
Weronika bardzo się stara: być lubianą, być docenianą w pracy. Nade wszystko stara się jednak, by nikt nie dostrzegł problemów, z którymi codziennie się zmaga. Bolesne rozstanie z ukochanym zostawiło w jej sercu liczne blizny. Mimo że ma wokół siebie rodzinę i przyjaciół, rozpaczliwe uczucie osamotnienia towarzyszy jej na każdym kroku. Znika tylko wtedy, gdy Weronika sięga po alkohol. A sięga coraz częściej, pragnąc odsunąć od siebie choć na chwilę powracające wspomnienia. Młoda kobieta nawet nie zauważa, że zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a nałóg ściąga ją na dno…
Otrzeźwia ją nieoczekiwane spotkanie z Mikołajem, przyjacielem z dzieciństwa, który sam walczy ze swoimi demonami. Oboje czują, że mogliby sobie nawzajem pomóc, gdyby tylko udało im się zdobyć na odrobinę zaufania i szczerości… Czy będą w stanie wyzwolić się od traum przeszłości i dać sobie jeszcze jedną szansę na miłość?


Uśmiech Weroniki stał się już dla niej tylko ozdobą i maską, gdyż od czasu rozstania z mężczyzną swojego życia nie potrafi pogodzić się z samotnością i smutkiem. Coraz częściej sięga po alkohol, który przynosi jej chwilowe ukojenie, ale pogrąża ją w problemach. Nawet w pracy, gdzie stara się dobrze wykonywać swoje obowiązki, sięga po alkohol, co nikt nie dostrzega. Kiedy pojawia się Mikołaj, stary przyjaciel z dzieciństwa, okazuje się, że również boryka się z demonami przeszłości. Czy obaj znajdą drogę do wspólnego szczęścia?


Książka, którą niedawno przeczytałam, pochłonęła mnie całkowicie, choć myślałam, że nie uda się dobrze rozwinąć historii przy tak niewielkiej liczbie stron. Z jednej strony chciałam poznać zakończenie, ale z drugiej bałam się, co się stanie z bohaterami. To była emocjonująca opowieść o walce z samym sobą, samotności, trudnych relacjach rodzinnych i miłości. W książce poruszony został również problem nadużywania używek, które mogą stać się zgubą dla osoby cierpiącej.

Autorka dobrze przedstawiła, co dzieje się z człowiekiem, który czuje się niechciany i niekochany, jak błąd, przeszkoda czy kula u nogi. Weronika często sięgała po alkohol, by zapomnieć i nie czuć bólu, ale zdawała sobie sprawę, że to nie rozwiązanie. Gdy na jej drodze pojawia się Mikołaj, Weronika nie może już ignorować ich zażyłości.


Książkę polecam czytelnikom, którzy lubią dramaty oraz romanse i nie zrażają się tematyką samodestrukcji człowieka.


Moja ocena: 7/10

66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page