top of page
  • mkcelinska

Wojciech Chmielarz – Wilkołak


Wydawnictwo: Marginesy
Cykl: Cykl gliwicki (tom 3)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Data wydania: 2021-05-19
Liczba stron: 472
Język: polski
ISBN: 9788366863088Prywatny detektyw Dawid Wolski nie spocznie. Na cmentarzu, na pogrzebie swojego ojca, mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy Igi, kobiety jego życia – widzi ją z daleka i już wie, że przeszłość wróciła i niemożliwe stało się możliwe. Dziewczyna jest dziesięć lat starsza, zmieniona, ale to Iga. Tylko on ją zobaczył, tylko on ją rozpoznał. Nikt mu nie wierzy, lecz on jest pewien – Iga żyje. Żyje i z jakiegoś powodu znowu znika. Od chwili jej śmierci Wolski wie, że coś jest nie tak i teraz ma pretekst, żeby to sprawdzić. Dopuszcza się profanacji i w niebezpieczną grę wciąga jedynego przyjaznego mu człowieka – prokuratora Adama Górnika. Prawda okaże się jednak zbyt trudna do przyjęcia, ale dla Wolskiego nie ma ratunku…


O książkach autorstwa Chmielarza słyszałam wielokrotnie, ale nie miałam okazji zapoznać się z jego twórczością. Teraz taką szansę dostałam i bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ „Wilkołak” jest bardzo dobrą książką, której zakończenie mnie zaskoczyło. Warto tutaj dodać, że nie czytałam poprzednich części trylogii, a pomimo tego mogłam zorientować się, co się dzieje w książce.


Detektyw Dawid Wolski uczestniczy w pogrzebie swojego ojca. W pewnym momencie wśród żałobników widzi Igę – kobietę, tak ważną dla Wolskiego, która od 8 lat uznawana była za martwą. Detektyw wierzy, że nie było to przywidzenie. W całą sprawę angażuje zawieszonego prokuratora – Adama Górnika. Wolski z pomocą prokuratora zaczynają od rozkopania grobu Igi, aby sprawdzić, kto został w nim pochowany. Każda kolejna scena w książce to kolejne przykłady łamania prawa, aby odkryć tajemnicę. Czy było warto? O tym opowie sam Wolski. Prywatny detektyw pragnie, by jego ukochana Iga odnalazła się, skoro faktycznie żyje. Dawid nie przypuszcza, że jedna tajemnica pociągnie za sobą kolejne, co sprawi, że Górnik i Wolski trafią na trop seryjnego mordercy. I choć w połowie książki zaczęłam domyślać się, kto może za tymi zabójstwami stać, to i tak końcówka pokazała, że bardzo się myliłam. Cała historia jest bardzo nieprzewidywalna i pokazuje, że zakochany mężczyzna jest w stanie przenieść góry.


Fabuła jest ciekawa, a wątki dobrze się uzupełniają. Nie sposób się nudzić, czytając o przygodach detektywa i prokuratora. Bardzo spodobała mi się dobra charakterystyka każdej postaci – mogliśmy bliżej poznać bohaterów i odkryć w nich cechy, które nam się podobały i dodawały wartkości akcji.


Chętnie sięgnę po poprzednie części trylogii o przygodach detektywa Wolskiego.


Moja ocena: 7/10

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page