top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Wyjazd na weekend" Sarah Alderson


Tytuł: Wyjazd na weekend

Autorka: Sarah Alderson

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

Data wydania: 13 kwietnia 2022

Liczba stron: 384

Wydawca: Wydawnictwo Albatros

ISBN: 9788382159370Wyobraźcie sobie sytuację: wyjeżdżacie na weekendowy wyjazd z przyjaciółką. Sporo się pozmieniało w waszym życiu. Wasze priorytety nieco się rozjeżdżają. Jedna woli zjeść coś dobrego, napić się wina w wynajętym apartamencie, druga chce ostro imprezować, poznawać przygodnych partnerów i odurzać się. Ty, czujesz się oszołomiona i otumaniona, a gdy budzisz się rano, mało co pamiętasz. Najgorszym jest to, że twoja przyjaciółka zniknęła, a ty masz okropne przeczucie, że stało się coś złego.


Brzmi złowieszczo i jak największy koszmar? Właśnie w takiej sytuacji Sarah Alderson postawiła bohaterkę swojej powieści "Wyjazd na weekend". Książka zaczyna się akcją lekką i przyjemną. Ot, dwie przyjaciółki wybierają się na weekendowy wyjazd do Lizbony. Jest to wyjazd jeden z wielu, bowiem przysięgły sobie co roku na taki się udawać. Nie wyszło tylko raz, gdy jedna z nich została mamą. Po roku przerwy, wracają do starych przyzwyczajeń.


Orla i Kate są jak ogień i woda. Mają diametralnie różne poglądy, charaktery, sposób na życie. Jedna się ustatkowała, docenia życie rodzinne, chociaż macierzyństwo odciska na niej swoje piętno. Druga jest w trakcie rozwodu, chciałaby się wyszumieć, lubi dobrą zabawę, używki i nie gardzi przygodnym seksem. Mimo to przyjaźnią się od lat.


Zniknięcie Kate jest dla Orli ciosem. Kręci się po omacku, próbuje ją znaleźć, a cały czas nie opuszczają jej najgorsze przeczucia. Wątki się mieszają, nowe fakty pojawiają się w trakcie jej prywatnego dochodzenia. Całe życie Orli wywraca się do góry nogami, a osoby, którym do tej pory najbardziej ufała, okazują się najmniej godnymi zaufania.


Jak na dobry thriller/kryminał przystało historia jest zagmatwana, czytelnik jest mylony na każdym niemal kroku, a zakończenie tej opowieści jest zaskakujące i nieoczywiste, chociaż nie mogę pozbyć się wrażenia, że sam finałowy plot twist dopisany został na siłę, być może tylko po to, by wydać kolejny tom tej historii.


"Wyjazd na weekend" dostarczył mi dobrej rozrywki. Nieoczywistej i zdecydowanie ciekawej, trzymającej w napięciu. Teraz czas na Netfliksową ekranizację.


71 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page