top of page
  • mkcelinska

Wyzwanie - Elle Kennedy


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Briar U (tom 4)
Tytuł oryginału: The Dare
Data wydania: 2021-11-03
Liczba stron: 400
ISBN: 9788382023671


Uwieść najseksowniejszego hokeistę wśród studentów drugiego roku to prawdziwe wyzwanie... College miał sprawić, że Taylor Marsh pozbędzie się kompleksu brzydkiego kaczątka i rozwinie szeroko skrzydła. Tymczasem trafiła do gniazda podłych dziewcząt ze stowarzyszenia siostrzanego. Z trudem przychodzi jej dostosowanie się do ich stylu bycia, więc gdy siostry z Kappa Chi rzucają jej wyzwanie, nie może im odmówić. Conor Edwards jest stałym bywalcem imprez w domach stowarzyszeń… i łóżek w tych domach. To ten typ faceta, w którym zakochujesz się, zanim sobie uświadomisz, że tacy goście jak on nawet nie zerkną drugi raz na dziewczynę taką jak Taylor. Ale Pan Popularny zaskakuje ją całkowicie, bo zamiast wyśmiać ją prosto w twarz, wyświadcza jej przysługę i pozwala zabrać się na piętro, by reszta towarzystwa uwierzyła, że poszli się kochać. Potem robi się jeszcze dziwniej, bo on chce udawać dalej. Okazuje się, że Conor uwielbia gierki i uważa, że zabawnie jest mydlić oczy niby-przyjaciółkom dziewczyny. Tyle że Taylor chyba nie zdoła się oprzeć jego nonszalanckiemu urokowi i seksownej posturze surfera. Choć im dłużej trwa ten blef, zaczyna zdawać sobie sprawę, że za piękną fasadą w historii Conora kryje się znacznie więcej, niż to, co widzi jego fan klub… „Elle Kennedy w wybornej formie! Erotyczne napięcie, humor i rośli hokeiści potrafią roztopić lody! Uwielbiam każde słowo tej powieści!”. Vi Keeland, autorka bestsellera "Nie dla mnie"


„Wyzwanie” to kolejna książka Elle Kennedy związana z uczniami jednego collegu. Nawet jeśli nie czytaliście poprzednich części, to spokojnie zagłębicie się w historię Taylor i Conora. Lektura zaczyna się standardowo – Taylor to „brzydkie kaczątko”, które do stowarzyszenia Kappa Chi dołączyło, by zmienić swoje życie i zyskać trochę na popularności. Dziewczyna nie wiedziała jednak, że trafi tam na mniej przychylne jej koleżanki, takie jak np. Abigail, która od pewnego momentu regularnie jej dokucza (a cała ta historia ma też drugie dno, bo podczas jednej z imprez Taylor musiała pocałować, w ramach wyzwania, jakiegoś chłopaka i zupełnie nieświadomie wybrała partnera Abigail).


Pewnego dnia zaczyna się kolejna impreza w stowarzyszeniu Kappa Chi. Pojawia się też po raz kolejny zabawa w „wyzwanie czy wyzwanie”. Taylor dostaje bardzo trudne zadanie: ma zabrać na górę Conora Edwardsa – popularnego i przystojnego hokeistę. Dziewczyna z kompleksami wątpi, że uda jej się to osiągnąć, ale nie chce dać satysfakcji Abigail – musi choć spróbować. Z nieśmiałością podchodzi do Conora i w skrócie streszcza mu swoją prośbę. I Conor się zgadza. Idą razem na góre, gdzie sporo rozmawiają, Taylor wyjaśnia mu powody „wyzwania”, a Conor proponuje, że mogą dalej grać i będzie udawał jej chłopaka. Czy szkolny podrywacz będzie w stanie (fikcyjnie) być tylko z jedną dziewczyną?


Narracja jest z punktu widzenia Taylor i Conora, więc wiemy możemy poznać ich historię z różnych aspektów. Praktycznie naprzemiennie jest zmieniana narracja. Podobało mi się, że książka nie tylko skupia się na szkolnym życiu nastolatków, ale pokazuje również przemianę bohaterów i zdarzenia z przeszłości, które miały na nich wpływ. Relacje z rodzicami, problemy z rówieśnikami czy kompleksy, które towarzyszyły im często przez całe życie.


Cała historia opisana jest w lekkim stylu, choć porusza poważne problemy. Oczywiście historia Taylor i Conora jest przewidywalna i pewnie każdy z nas jest w stanie przewidzieć jak się zakończy, ale akcja jest dynamiczna, pojawiają się rysy na tym idealnym związku i uświadamiamy sobie, że w życiu bardzo ważna jest przyjaźń i wsparcie rodziny. W lekturze znajdziemy też sporo historii do pośmiania się, będziemy mieli też okazję do towarzyszenia bohaterom w ich romantyczno-seksualnych uniesieniach, a także będziemy mogli zza kartek książki wspierać ich w trudnych momentach.


Całą serię Briar U polecam, książka „Wyzwanie” idealnie wpasowała się w cały ten cykl. Fajnie było też zobaczyć jakieś postaci, które znałam z poprzednich części.


Moja ocena: 9/10

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page