top of page
  • Mary Bycowsky

„Zaginiona kobieta” Mary KubicaTytuł: Zaginiona kobieta
Autor: Mary Kubica
Data wydania: 2021-07-14
Liczba stron: 352
Wydawca: Poradnia K
ISBN: 9788366555532

Mary Kubica zabiera nas w pełną suspensu przygodę z thrillerem. Przygotujcie się na mocną, czytelniczą jazdę.

Delilah i Gus. Dwójka dzieciaków uwięzionych w piwnicy. Porwani przez brutalnych nadzorców. Zwabieni do pułapki. Opiekują się nimi mężczyzna i kobieta. Choć „opiekują” jest źle dobranym słowem. Umieścili ich w podziemiu, bez okien, bieżącej wody i jedzenia oraz picia. Zamiast tego mają prowizoryczną toaletę i psią miskę obrzydliwej papki do zaspokojenia głodu od czasu do czasu. Rzadziej niż częściej.

Przebywają w potwornych ciemnościach i aż dziw, że zupełnie nie stracili wzroku. Nie mogą odmierzać czasu, bo nic tutaj nie zwiastuje dnia ani nocy. Pewnego razu oprawczyni wraz z „posiłkiem” zostawia łyżkę. Delilah postanawia ją naostrzyć i zaatakować. Ocalić siebie i Gusa. Jest zdesperowana - nie chce umrzeć w ciemnej piwnicy traktowana jak śmieć. Czy uda jej się wyswobodzić? Czy poradzi sobie na świecie, którego od tak dawna nie oglądała i nie doświadczała? Czy przerażony Gus podąży za nią?

„Zaginiona kobieta” to pełnokrwisty thriller, który będzie niewątpliwą gratką dla wielbicieli gatunku oraz miłośników książek psychologicznych. Autorka wspaniale oddaje emocje towarzyszące bohaterom, ich sposób postrzegania.

Lektura jednak nie należy do lekkich. Jest niezwykle duszna i brutalna, toteż nadwrażliwcy podczas czytania mogą się czuć nieswojo. To nie jest lekka książka do poduszki. Raczej wywoła koszmary. A krzywdzenie dzieci jest tematyką, która dla pewnych odbiorców może okazać się trudna.

Autorka ma ogromny talent do budowania napięcia i odpowiedniej dramaturgii. Czytając aż mamy ciarki, utożsamiamy się z bohaterami i przeżywamy ich dramaty.

Od pierwszych stron powieść przypominała mi oscarowy film sprzed lat pt. „Pokój”. W nim także poruszony był temat długotrwałego uwięzienia. Film wywołał na mnie duże wrażenie i książce Mary Kubica’y także się ta sztuka udała. Uważam oba dzieła za zdecydowanie warte uwagi i zapoznania się z nimi. Niełatwe to pozycje, jednak zdecydowanie ważne. Polecam dodać „Zaginioną kobietę” do swojej czytelniczej listy.


20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page