top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Zamiana" Beth O'LearyTytuł: Zamiana
Tytuł oryginału: The Switch
Autor: Beth O'Leary
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Data wydania: 2020-08-12
Liczba stron: 416
Wydawca: Wydawnictwo Albatros
ISBN: 9788382150391
Kategoria: powieść obyczajowa, romans

Pamiętacie jeszcze głośny zeszłoroczny debiut Współlokatorzy Beth O'Leary? Pewnie tak, książka ciągle żyje w mediach i nieustannie o niej głośno. W tym roku autorka powróciła z kolejną pozycją, a jest nią Zamiana.

Książka opowiada o babci i wnuczce, które postanowiły na dwa miesiące zamienić się miejscami zamieszkania. Leena zostaje wysłana na przymusowy urlop wraca do swojej rodzinnej miejscowości, a Eileen trafia do dzielonego przez kilkoro lokatorów mieszkania w głośnym i tłocznym Londynie, by spróbować randkowania online. 

Pomysł na fabułę wydaje się prosty i, co tu dużo kryć, dość oklepany. Znany chociażby z bardzo przyjemnego, świątecznego filmu Holiday. Przyznam jednak, że osobiście bardzo lubię takie historie. O ile Współlokatorzy niespecjalnie przypadli mi do gustu, o tyle Zamiana zupełnie mnie zauroczyła.

Przede wszystkim powieść zdobyła moje serce postacią Eileen. Rezolutna babcia Leeny to prawdziwy wulkan energii. Kobieta, która straciła nie tylko wnuczkę, ale zostawiona została też przez męża, nie poddaje się i szuka miłości. Dodatkowo sprawuje pieczę nad pogrążoną w depresji córką i dba o dobre rodzinne relacje. Leena też jest ciekawą bohaterką, dziewczyna zdecydowanie nie wypadła sroce spod ogona, ale pogubiła się w życiu i swoich  uczuciach.

Zamiana to bardzo przyjemna obyczajówka, która porusza też parę istotnych tematów, jak chociażby radzenie sobie ze stratą i samotnością.

Ostatecznie uważam, że najnowsza powieść Beath O'Leary to idealna, lekka lektura, którą warto przeczytać. Zamiana przyjemnie mnie zaskoczyła, silnymi bohaterkami, sporą dawką poczucia humoru i oklepanym tematem ujętym w nowej, ciekawej formie. Czekam na kolejne powieści autorki.


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page