top of page
  • sylwia.bookhunter

Zefiryna i księga Uroków - Sasza HadyTytuł: Zefiryna i Księga Uroków
Autor: Sasza Hady
Data premiery: 16.06.2021
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
ISBN: 9788308070390

To chyba pierwszy taki przypadek, gdzie po książkę sięgnęłam po tym, jak dowiedziałam się, że autorka pracowała przy grze "Wiedźmin: Dziki Gon", której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Zaintrygowało mnie to na tyle, że postanowiłam dać mu szansę. I zdecydowanie nie żałuję.


Zefiryna jest księżniczką, jednak nie taką co wpisuje się w ramy społeczne i robi to o co proszą ją inni. Nie lubi wykonywać rozkazów ani poleceń. Całe swoje młode życie łazi po drzewach, nie przestrzega dworskiej etykiety i co gorsza nie ma zamiaru za to przepraszać. Jednak to co mogło uchodzić jej na sucho, przestaje być zabawą i zakrawa na skandal gdy kończy siedemnaście lat. Zaproszenie od Linnei, księżniczki z Sarbancji, która jednocześnie jest jej dawną przyjaciółką, spada jej z nieba. Choć Zefiryna inaczej sobie wyobrażała spędzony tam czas... Czas Linnei się kończy, pogarszające się zdrowie oraz kłopoty na dworze skłaniają naszą bohaterkę do poszukiwania odpowiedzi. Klątwa, błyskotliwy kapitan straży Scharf, przygody, dużo humoru i odrobina magii to przepis na niezapomniany czas.


- Jeszcze chwila i sam dostarczę cię katu - wysyczał przez zaciśnięte zęby. - Może nawet potrzymam mu obcęgi."

Już dawno tak dobrze się nie bawiłam czytając historię, która mogła być jak wiele innych a okazała się świetną zabawą. Mnóstwo humoru, niecodzienni bohaterowie i księżniczka, która nie lubi jak się dyga. Czytając przekomarzania się Scharfa i Zefiryny, nie raz musiałam odłożyć książkę, bo ze śmiechu nie mogłam jej utrzymać. Cały świat stworzony przez Sasze Hady pachnie magią. Niezwykłe opisy, kolorowi bohaterowie, zwroty akcji. Mamy tu kryminał i romans, akcję i przygodę. Autorka doskonale wie jak zatrzymać czytelnika przy sobie.

Książka jest typowo młodzieżowa, ale nawet dorosły będzie się przy niej doskonale bawił.


- Masz ubłocony brzeg sukni, dżem porzeczkowy na brodziei czuć od ciebie gnijącą słomą.

Jeśli zaś chodzi o samą autorkę, to Sasza Hady to pseudonim Aleksandry Motyki, autorki kryminałów : Morderstwo na mokradłach" i "Trup z Nottingham". To właśnie ona współtworzyła scenariusz i dialogi do gry "Wiedźmin: Dziki Gon", jest również tłumaczką i recenzentką. To wszystko sprawia, że jej książki są jeszcze bardziej magiczne i wciągające a ja sama nie mogę się doczekać następnych.


Sylwia "Sirroco" Stinia

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page