top of page
  • sylwia.bookhunter

Zgromadzenie. Tom III Ulubienica - Joanna JarczykTytuł: Zgromadzenie. Tom III Ulubienica
Autor:Joanna Jarczyk
Data premiery:3108-2020
ISBN:9788381479417
Wydawnictwo: Novae Res

To już ostatni tom trylogii o Łowcach i Stróżach, cała historia kończy się na kartach tej książki. Czy było warto przeżyć tą przygodę wraz z bohaterami? Zdecydowanie. Czy czuję niedosyt? Jeszcze jak!


Baltazar rośnie w siłę i z każdym dniem powiększa swoją armię. Łowcy rosną w nienawiści i nic nie zdoła ich powstrzymać przed unicestwieniem Stróży. Przed Damienem i jego współbraćmi ze Zgromadzenia ostateczne zadanie - tylko czy zdołają wszystkich uratować? a może jest już na to za późno i Łowcy wygrają? Marzenie jednego jest koszmarem i śmiercią dla innych. Co się dzieje z Catherine? Czy jej decyzja odejścia od mrocznego Pana była słuszna? Bitwa nadchodzi.


"Wojna naprawdę się rozpocznie. Już niedługo."


W tym tomie żegnamy się z naszymi bohaterami, którzy towarzyszyli nam przez poprzednie części. Wielu z nich zmieniło się podczas tej podróży. Ta książka nie jest jednak tylko o wojnie, o walce. To poznawanie samego siebie, zdrada i poświęcenie. Mogę już z góry założyć, że nie zawsze będziecie zgadzać się w wyborami Catherine, ale z całą pewnością docenicie jej charakter, choć może nie zawsze jest on łatwy. Dla mnie dużym plusem była 'prawdziwość' bohaterów, nie wyczuwało się sztucznego zachowana, jak w niektórych powieściach, zwłaszcza tych dla młodzieży.


"Stał i czekał. A oczekiwanie na kogoś było czymś. czego wyjątkowo nie znosił."


Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona całością serii. I choć drugi tom pozostawił po sobie niedosyt, tak tutaj większość rzeczy została wyjaśniona. Jedynym minusem, który dostrzegłam to zdecydowanie za mało akcji , które wyrywały by z butów. Momentami miałam również wrażenie, że autorka trochę za bardzo chciała skończyć całą historię a szkoda, bo miała naprawdę duże pole do popisu.


Zdecydowanie zachęcam do zapoznania się z tą serią bo naprawdę warto. Samej autorce natomiast życzę dalszych sukcesów.


Sylwia "Sirroco" Stinia

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page