top of page
  • Katarzyna Horodecka

"Zielony sekret zdrowia. Uzdrawianie przez roślinne gotowanie." Ullenka

Tytuł: Zielony sekret zdrowia. Uzdrawianie przez roślinne gotowanie.
Autor: Ullenka
Wydawca: Luna
Data wydania: 01.06.2022
ISBN: 978-83-67157-66-7

Książka "Zielony sekret zdrowia. Uzdrawianie przez roślinne gotowanie" to sprawka autorki bloga Ullenka. Zainteresowana tytułem skusiłam się na przeczytanie jej i zrecenzowanie.

Które z nas przynajmniej raz w roku nie ma przewijających się myśli w głowie: a może tak zacząć zdrowo się odżywiać? Bardziej zwracać uwagę na to co jem? Być fit? Albo radykalnie zmienić nawyki żywieniowe i przejść na wegetarianizm, bądź weganizm? Jeśli choć raz się nad tym zastanawiałeś, ta książka, a raczej książka kucharska jest dla Ciebie. Na początku poznajemy historię autorki oraz drogę przemiany żywieniowej jej i jej rodziny. Co skłoniło Ullenke do radykalnych kroków, a co za tym idzie odkrycia "zielonego sekretu zdrowia"? Tego na pewno dowiecie się z pierwszych stron wstępu. Następnie zaczyna się to na co czekałam najbardziej czyli przepisy. Proste i zdrowe. Czy wiedzieliście, że pizzę można zrobić z kalafiora? Otóż można! Co udowadnia nam Ullenka podając na taką przepis. Do tego każdy przepis opatrzony jest zdjęciem, co dodatkowo działa na nasze zmysły. Przepisy podzielone są na sosy, chleby, soki i koktajle, sałatki, zupy, potrawy tradycyjne takie jak np. żurek oraz podwieczorki.


Zdecydowanie dla przepisów warto sięgnąć po tą pozycję, przygotowanie posiłków z przepisów autorki na pewno wyjdzie nam na zdrowie. Małymi krokami możemy polepszyć swoje samopoczucie oraz oczyścić organizm. Każda motywacja w tym i książki są dobre w drodze do lepszego życia. Ullenka i jej książka nam w tym pomogą. Dieta ta stawia na prostotę składów i gotowania. Autorka prowadzi również Instagram, Facebook oraz warsztaty. Zainteresowanych tematem odsyłam tam. Ja sama biorę się za przygotowanie czegoś dobrego, a Wam życzę smacznego i zdrowego! ;)

52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page