Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
13 kwietnia 2017

Recenzja książki
Kondor

Graham Masterton

8.0
średnia ocena
8
ocena recenzenta

Autor recenzji

Kondor - Recenzja:

"KONDOR" GRAHAM MASTERTON

"Kondor" jest mocnym thrillerem, który pokazuje wydarzenia wpływające na bieg historii świata. W pierwszym rozdziale zabłąkany chłopiec gubi się w lesie, odnajduje zakopany wrak niemieckiego samolotu z czasów II Wojny Światowej. Przeszukuje go i natrafia na sześć fiolek, które zawierają dziwny płyn. Jest to wzmocniony genetycznie wirus, potrafiący w bardzo szybkim czasie zatrzymać pracę ludzkiego układu oddechowego. Jakby tego było mało, z każdym zarażeniem wirus rośnie w siłę, co czyni go praktycznie niezniszczalnym.

Mamy tu cała plejadę bohaterów, których losy przeplatają się ze sobą w ciekawy sposób. Edmond Chandler to lekarz, który jako pierwszy odkrywa rozprzestrzenianie się w Anglii wirusa. Boryka się on także z mrocznymi problemami z przeszłości, odkrywa też, że jego żona zdradza go z jego bratem. Jakby było mało problemów, wyżej postawiony lekarz nie chce uwierzyć mu w to, że widmo epidemii zagraża Anglii. Całą sprawę chce zatuszować Reynard Kelly, senator i kandydat na prezydenta USA. To właśnie do niego należy las, w którym znaleziono wrak samolotu. Nie cofnie się on przed niczym, co pomoże mu zatrzymać stanowisko i ukryć to, że w czasie wojny współpracował z nazistami i zdradził swoją ojczyznę.

Równocześnie z tymi wydarzeniami poznajemy w Sztokholmie Humphreya Browne`a, który jest byłym członkiem zespołu odpowiedzialnego za wyszukiwanie byłych nazistów, którzy po wojnie rozproszyli się po całym świecie. Trafia on przypadkiem na trop Klausa Hermanna - byłego zbrodniarza wojennego. Do akcji wkracza agent specjalny Bill Bennett. Okazuje się, że ów nazista jest naukowcem i być może jedyną nadzieją dla ludzkości na powstrzymanie rozprzestrzeniającego się wirusa.

W tej książce Masterton porusza ważne tematy, takie jak uczciwość, zdrada, odpowiedzialność. Widzimy tu świat brudnej polityki, w której liczą się wpływy i reputacja, szansa na karierę a nie ludzkie życie. Jest to bardzo dobra powieść sensacyjna, gdzie duża ilość wątków układa się w jedną spójną całość. Wszystko jest dobrze skomponowane, więc nie ma szans na to, że w momencie czytania uśniemy. Można polecić tę książkę z czystym sumieniem. Masterton udowadnia, że znakomicie sobie radzi z różnymi gatunkami, nie tylko horrorami.

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika Przy-Kawie-Z-Ksiazka

Liczba wyświetleń: 53


Tagi książki (5)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Impuls - 2310 ptk.
dona - 809 ptk.
Rewolwerowiec - 527 ptk.
Przy-Kawie-Z-Ksiazka - 470 ptk.
rogue-666 - 424 ptk.

zobacz pełny ranking

22826 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 7174

2809 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 191

3624 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 376

Losowy cytat

"Dlaczego dorośli uważają, że dzieci lepiej znoszą tajemnice niż prawdę? Czy nie zdają sobie sprawy, jakie mroczne historie dzieci wymyślają, aby wyjaśnić sobie tajemnice?"


Cornelia Funke

Atramentowe serce
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt