Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
13 kwietnia 2017

Recenzja książki
Kondor

Graham Masterton

8.0
średnia ocena
8
ocena recenzenta

Autor recenzji

Kondor - Recenzja:

"KONDOR" GRAHAM MASTERTON

"Kondor" jest mocnym thrillerem, który pokazuje wydarzenia wpływające na bieg historii świata. W pierwszym rozdziale zabłąkany chłopiec gubi się w lesie, odnajduje zakopany wrak niemieckiego samolotu z czasów II Wojny Światowej. Przeszukuje go i natrafia na sześć fiolek, które zawierają dziwny płyn. Jest to wzmocniony genetycznie wirus, potrafiący w bardzo szybkim czasie zatrzymać pracę ludzkiego układu oddechowego. Jakby tego było mało, z każdym zarażeniem wirus rośnie w siłę, co czyni go praktycznie niezniszczalnym.

Mamy tu cała plejadę bohaterów, których losy przeplatają się ze sobą w ciekawy sposób. Edmond Chandler to lekarz, który jako pierwszy odkrywa rozprzestrzenianie się w Anglii wirusa. Boryka się on także z mrocznymi problemami z przeszłości, odkrywa też, że jego żona zdradza go z jego bratem. Jakby było mało problemów, wyżej postawiony lekarz nie chce uwierzyć mu w to, że widmo epidemii zagraża Anglii. Całą sprawę chce zatuszować Reynard Kelly, senator i kandydat na prezydenta USA. To właśnie do niego należy las, w którym znaleziono wrak samolotu. Nie cofnie się on przed niczym, co pomoże mu zatrzymać stanowisko i ukryć to, że w czasie wojny współpracował z nazistami i zdradził swoją ojczyznę.

Równocześnie z tymi wydarzeniami poznajemy w Sztokholmie Humphreya Browne`a, który jest byłym członkiem zespołu odpowiedzialnego za wyszukiwanie byłych nazistów, którzy po wojnie rozproszyli się po całym świecie. Trafia on przypadkiem na trop Klausa Hermanna - byłego zbrodniarza wojennego. Do akcji wkracza agent specjalny Bill Bennett. Okazuje się, że ów nazista jest naukowcem i być może jedyną nadzieją dla ludzkości na powstrzymanie rozprzestrzeniającego się wirusa.

W tej książce Masterton porusza ważne tematy, takie jak uczciwość, zdrada, odpowiedzialność. Widzimy tu świat brudnej polityki, w której liczą się wpływy i reputacja, szansa na karierę a nie ludzkie życie. Jest to bardzo dobra powieść sensacyjna, gdzie duża ilość wątków układa się w jedną spójną całość. Wszystko jest dobrze skomponowane, więc nie ma szans na to, że w momencie czytania uśniemy. Można polecić tę książkę z czystym sumieniem. Masterton udowadnia, że znakomicie sobie radzi z różnymi gatunkami, nie tylko horrorami.

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika Przy-Kawie-Z-Ksiazka

Liczba wyświetleń: 69


Tagi książki (5)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Przy-Kawie-Z-Ksiazka - 2020 ptk.
edytaj7 - 992 ptk.
Szczypta-Kasi - 450 ptk.
dona - 413 ptk.
Aivalar - 332 ptk.

zobacz pełny ranking

23679 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 6321

2830 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 170

3750 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 250

Losowy cytat

"Butler przytaknął, a nawet spróbował się uśmiechnąć. Ale mimo że włożył w ten uśmiech mnóstwo zębów, wciąż brakowało w nim serca."


Eoin Colfer

Artemis Fowl
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt