Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
17 kwietnia 2017

Recenzja książki
Córeczka

Anna Snoekstra

9.0
średnia ocena
10
ocena recenzenta

Autor recenzji

Córeczka - Recenzja:

Tajemnice "Córeczki"

Kilka lat żyła na ulicy. Przyłapana na kradzieży, wykorzystuje podobieństwo do zaginionej Rebeki Winter i kradnie jej tożsamość. Świetnie odnajduje się w roli kochającej córki i siostry. Śpi w łóżku Rebeki, nosi jej ubrania, żyje cudzym życiem. Jednak przy okazji odkrywa coraz więcej ponurych sekretów na pozór idealnej rodziny. Zbyt późno zrozumie, że nie tylko ona jest pozbawioną skrupułów oszustką, a zniknięcie Rebeki ma drugie dno, którego lepiej było nie poznawać.

Książka „Córeczka” australijskiej pisarki zachęciła mnie do sięgnięcia po nią właśnie powyższym opisem i okładką. Byłam bardzo ciekawa, czy bezdomnej dziewczynie uda się wieść szczęśliwe życie w ciele zaginionej przed laty Rebeki.

Książka składa się jakby z dwóch części – losy Rebeki sprzed zaginięcia i jej nowe wcielenie. Obydwie opowieści przeplatają się, dlatego możemy poznać historię w całości. Nowa Rebeka Winter udaje posłuszną córkę, fajną siostrę i stara się odzyskać kontakt z najlepszą przyjaciółką Lizzie. Ale zacznijmy od początku.

Supermarket, młoda dziewczyna, kradzież. Przyjeżdża policja, a złodziejka chcąc się w jakiś sposób ratować, podaje się za zaginioną Rebekę. Policjanci na jej prośbę zabierają ją w stronę rodzinnego miasta. Dziewczynie udaje się przechytrzyć lekarzy badających jej DNA, dlatego szybko może pojawić się w domu u "rodziców". Tam wita ją stęskniona mama, ojciec i kot, a po kilku dniach przyjeżdżają bracia bliźniacy. Nowa Bec, tak bardzo podobna do zaginionej, czuje, że złapała szczęście za nogi i wreszcie skończą się jej problemy z bezdomnością i głodem. Ale czy możliwym jest, aby nikt z bliskich nie zauważył, że to nie ta sama osoba? Że nie pamięta wydarzeń z przeszłości, że wszystko wydaje jej się obce, a rozmowy z przyjaciółką nie zajmują już godzin tak jak dawniej? Zarówno nowa jak i stara Rebeka mają tajemnice, które zdeterminowały kolejne wydarzenia w ich życiu. 

 Trwają przesłuchania, podczas których inspektor Andopolis stara się zrozumieć, gdzie podziewała się Rebeka i kto stoi za jej rzekomym porwaniem. Równolegle dziewczyna stara się zrozumieć, jak wyglądało życie Bec. Kilka sytuacji w nowym domu budzi w niej niepokój, a rodzinna sielanka może wkrótce się zakończyć... Kim naprawdę była Rebeka i co się z nią stało? 

Książka bardzo wciąga, czyta się ją szybko i z przyjemnością. Do ostatnich stron spodziewałam się innego obrotu spraw. Lektura jest bardzo autentyczna, codziennie giną osoby, które nigdy się nie odnajdują. Tu wydawałoby się, że jest happy end.
Niektóre fragmenty bardzo zaskakują, a zakończenie wbija w fotel. Jeśli miałabym porównać tę lekturę do filmu, to zdecydowanie byłby to „Labirynt (The Prisoners)”. Chętnie obejrzałabym ekranizację „Córeczki”.

Zdecydowanie polecam, 10/10.

 

 

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika mkcelinska

Liczba wyświetleń: 224


Tagi książki (4)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Sirroco - 885 ptk.
Mery - 780 ptk.
Majkson - 739 ptk.
Pani-wynalazkowa - 733 ptk.
ambros - 622 ptk.

zobacz pełny ranking

24532 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 5468

2877 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 123

3843 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 157

Losowy cytat

"– To musi być ze sto srebrnych dolarów! – jęknął Boggis i machnął sakiewką. – Przecież to nie moja skala! Nie moja klasa! Nie dam sobie rady z takimi pieniędzmi. Żeby tyle kraść, trzeba być w Gildii Prawników albo co."


Terry Pratchett

Trzy Wiedźmy
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt