Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
19 czerwca 2017

Recenzja książki
Wiara

Anna Kańtoch

Oficjalna recenzja zespołu BookHunter.pl

8.3
średnia ocena
8
ocena recenzenta

Autor recenzji

Wiara - Recenzja:

Wiara

Rokitnica to mała wieś, w której na pierwszy rzut oka niewiele się dzieje. W roku 1986 można tam szukać spokoju, odpoczynku oraz… mordercy. Pewnego słonecznego, letniego poranka, na torach zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny. Skąd dziewczyna znalazła się na wsi tego nikt nie wie – nikt jej nie znał, nikt nic nie widział. Taki przypadek przekracza kompetencje miejscowej milicji, złożonej z młodego kaprala i nieco wypalonego starszego sierżanta, w związku z czym na miejsce zostaje wezwany kapitan Witczak. Wraz ze starszą szeregową, inteligentną i wnikliwą Hanką, niczym Sherlock Holmes i doktor Watson zabierają się za rozwiązywanie sprawy morderstwa.

W czasie gdy milicja prowadzi jedno dochodzenie, młody ksiądz proboszcz, który znalazł ciało na torach, zaczyna zastanawiać się, czy aby zła passa która przyświeca jego parafii to jednak nie tylko wymysł ludzi. Jego poprzednik został odwołany w tajemniczych okolicznościach, natomiast wcześniejszy proboszcz zapił się i utonął. O żadnym z nich nikt we wsi nie chce rozmawiać, a jakiekolwiek próby dowiadywania się przyczyn krótkiej kariery jego poprzedników spotykają się z dobrymi radami, aby nie interesować się sprawami z przeszłości.

Jakby mało było morderstwa, atmosferę we wsi zagęszczają również protesty dotyczące budowanej w pobliżu elektrowni atomowej. Po niedawnej katastrofie w Czarnobylu ludzie gotowi są naprawdę na wiele, aby nie dopuścić do budowy elektrowni…

Autorka bardzo sprytnie wykorzystuje tło małej, zamkniętej społeczności, aby pokazać jak trudne jest wyciąganie na wierzch nawet podstawowych informacji, gdy ludzie całkowicie zamykają się na obcych. A obcy to pojęcie szerokie – jest nim ksiądz, od czterech lat będący ich duchowym przewodnikiem, a już na pewno przedstawiciel nielubianej władzy. Wśród ludzi, którzy znają się od dziecka, a mieszkańcy co drugiego domu są połączeni więzami krwi, okazuje się istnieć zaskakująco wiele nieodkrytych sekretów, które są nam pokazywane w odstępach zapewniających pełne skupienie uwagi i chęć dalszego czytania.

Anna Kańtoch jest z pewnością bardzo sprawną pisarką kryminałów. Myli tropy, dawkuje informacje, buduje atmosferę niedopowiedzenia. Co jakiś czas podpowiada nam rozwiązanie i już, już wydaje nam się, że wiemy kim jest zabójca, by na końcu zupełnie dać się zaskoczyć. Dla mnie jest to definicja dobrego kryminału i wszystkim sympatykom tego gatunku serdecznie tę książkę polecam.

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika Emaleth

Liczba wyświetleń: 690


Tagi książki (5)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Eli1605 - 4074 ptk.
fprefect - 1837 ptk.
aleksandra.wen - 787 ptk.
Pani-wynalazkowa - 777 ptk.
Ervisha - 545 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Jeśli chcesz oderwać się od szaleństwa panującego w twoim życiu osobistym albo na świecie zostaw telewizor, komputer, iPoda, włóż tenisówki i idź na spacer."


Regina Brett

Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt