Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
16 kwietnia 2018

Recenzja książki
Wyprawa do Miodocji

Małgorzata Gintowt

8.0
średnia ocena
8
ocena recenzenta

Autor recenzji

Wyprawa do Miodocji - Recenzja:

Historia pewnej żyrafy

„Wyprawa do Miodocji”, książeczka opublikowana przez Oficynę Wydawniczą Impuls, to wesoła opowieść o podróży, przygodach, przyjaźni i odkrywaniu świata. Małgorzata Gintowt zawarła w niej wiele elementów, które spodobają się najmłodszym czytelnikom. Bohaterami są pluszowe zwierzątka, a w trakcie słuchania o fascynujących podróżach napotykamy także wróżki, krasnoludki, a nawet i duchy.

Opowiastka rozpoczyna się w momencie, kiedy bohaterka, pluszowa żyrafa o imieniu Rudolfina, stwierdza ze smutkiem, że jest niewymiarowa, a jej szyja jest stanowczo za długa. Za namową welurowej pszczółki Bzysi, razem z hipciem Grubciem postanawiają rozwiązać problem i wyruszyć do krainy Miodocji, gdzie mieszka Królowa, która na wszystko znajduje radę. W trakcie podróży przyjaciele przeżywają wiele ekscytujących i pouczających przygód. Kiedy docierają do ogrodu zoologicznego, przekonują się, że czasem szczęście znajduje się tuż obok. Trzeba tylko umieć je dostrzec.

Nie brakuje w tej książeczce humoru, który wywołuje głośny śmiech. Autorka opisuje naturę, postacie, przygody bardzo literackim, choć prostym językiem – odpowiednim dla dzieci, ale pozwalającym na wzbogacenie ich słownictwa o nowe pojęcia.

W książeczce znajdziemy mądre, rymowane wierszyki, nieco dłuższe piosenki, które uczą i zaznajamiają dzieci z nowymi pojęciami, charakteryzują zwierzęta i zjawiska, przestrzegają przed niebezpieczeństwami, a także dają rady życiowe. Czarno–białe rysunki Agaty Fuks w sposób odpowiedni dla maluchów przedstawiają opisane sytuacje, ale także pobudzają wyobraźnię młodego czytelnika. Dodatkową zaletą jest również to, że rysunki pewnie będą skłaniać dzieci do ich pokolorowania. Zabarwienie ich na swój własny sposób i zgodnie z własną wyobraźnią pozwoli im na odnalezienie się w roli współautora tej książeczki i zindywidualizowanie postaci.

Autorka w zabawny i łatwy do przyswojenia sposób przekazuje sporą dawkę wiedzy, którą muszą posiadać dzieci, aby przechodzić przez kolejne etapy swojego życia. Posługując się mądrym pamiętnikiem, do którego co chwila w trudnych sytuacjach sięga żyrafa Rudolfina, pokazuje, jak wyjść z opałów i udowadnia, że z wielu tarapatów istnieje zawsze jakieś wyjście.

Małgorzata Gintowt wprowadza nasze pociechy do świata, w którym istnieją takie same problemy, jak w świecie maluchów, kiedy to dzieci zaczynają się zastanawiać nad swoją odmiennością i jak borykają się z problemem akceptacji samych siebie. W bardzo mądry sposób pokazuje różnice między postaciami, a przede wszystkim – pewne odmienne cechy charakterystyczne każdego osobnika, które również mogą stać się jego atrybutami. Ponadto świetnie napisana książeczka wpaja dzieciom zasady właściwego zachowania się. Pokazuje, jak znaczącymi sprawami są przyjaźń, wzajemne zaufanie i pomoc w trudnych chwilach. Książeczka ta może być doskonałą lekturą na dobranoc dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Źródło: http://impulsoficyna.com.pl/katalog/wyprawa-do-miodocji,854.html

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika Impuls

Liczba wyświetleń: 45


Tagi książki (12)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Majkson - 833 ptk.
Sirroco - 716 ptk.
dona - 581 ptk.
aleksandra.wen - 571 ptk.
Pani-wynalazkowa - 435 ptk.

zobacz pełny ranking

24298 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 5702

2869 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 131

3817 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 183

Losowy cytat

"Nasz piękny park nosił niegdyś, jak opowiadał mi nieboszczyk dziadek, imię marszałka Piłsudskiego. Później, w czasie wojny, zmieniono tę nazwę na Park Horsta Wessela. Po wojnie patronami parku zostali bohaterowie Stalingradu i byli nimi bardzo długo - do czasu, gdy marszałek Piłsudski ponownie wrócił do łask, a jego popersie do parku. Później, gdzieś około 1993, nastała Era Szybkich Zmian. Marszałek Piłsudski zaczął się źle kojarzyć - nosił wąsy i robił przewroty, głównie w maju, a nie były to czasy, gdy można było tolerować w parkach popiersia facetów z wąsami, lubiących podnosić zbrojną rękę na legalną władzę, niezależnie od efektu i pory roku. Park przemianowano tedy na Park Orła Białego, ale wówczas inne narodowości, których na Suwałkach było już bez liku zaprotestowały gorąco. I czynnie. Wówczas nazwano park Ogrodem Ducha Świętego, ale po trzydniowym strajku banków postanowiono nazwę zmienić. Zaproponowano: Park Grunwaldzki, ale zaprotestowali Niemcy. Zaproponowano: Park Adama Mickiewicza, ale zaprotestowali Litwini ze względu na pisownię i inskrypcję "polski poeta" na projekcie pomnika. Zaproponowano: Park Przyjaźni, ale zaprotestowali wszyscy. W rezultacie ochrzczono park imieniem króla Jana III Sobieskiego i tak już zostało, prawdopodobnie dlatego, że odsetek Turków w Suwałkach jest znikomy, a ich lobby nie ma żadnej siły przebicia. Właściciel restauracji "Istanbul Kebab" Mustafa Baskar Yusuf Oglu mógł zaś sobie strajkować do usranej śmierci."


Andrzej Sapkowski

Coś się kończy, coś się zaczyna
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt