Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
16 maja 2018

Recenzja książki
Jeźdźcy dinozaurów

Victor Milán

7.0
średnia ocena
7
ocena recenzenta

Autor recenzji

Jeźdźcy dinozaurów - Recenzja:

Jeźdźcy dinozaurów

Chociaż czytanie książek jest pasją, która oprócz przyjemności trenuje także wyobraźnię, to bywa niekiedy czynnością bardzo stresującą. Dlaczego? Ponieważ po niektórych pozycjach naprawdę nie wiadomo, czego czytelnik może się spodziewać – tym bardziej, jeśli w grę wchodzą kontynuacje książek. Pojawia się obawa, że ulubieni bohaterowie nagle przestaną nimi być (i nie będzie to miało nic wspólnego ze zmianą ich zachowania), a kontynuacja historii okaże się totalnym nieporozumieniem. Na całe szczęście Victor Milan po raz kolejny pokazał, że na jego wyobraźni można polegać i Jeźdźcy dinozaurów okazali się bardzo dobrą, – choć niekiedy – niesamowicie irytującą powieścią.

Krucjata Szarego Anioła stała się faktem. Hordy ślepo wierzących w niego wyznawców –przymuszonych do tego siłą lub idących za Reguelem z własnej woli, sieją postrach i zniszczenie wśród mieszkańców Providence i ich sąsiadów. W tym wypadku ucieczka wcale nie jest tchórzostwem, a raczej wzięciem odpowiedzialności za ludzi, którymi się dowodzi oraz cywilów, których nie chce się zostawić na pastwę losu. Taką właśnie decyzję podejmuje Karyl Bogomirsky wyruszając ku swojemu przeznaczeniu, jakim zdaje się być kolejne spotkanie z cesarską armią. Tyle tylko, że tym razem ma po swoje stronie cesarską córkę, stanowiącą główny człon jego pospolitego ruszenia. Ale czy bohaterowie mają w ogóle jakiekolwiek szanse by wygrać starcie z jednym z Siedmiu, którego jedynym celem jest unicestwienie ludzkości?

Wkraczając do świata stworzonego przez Victora Milana czytelnik ma możliwość zatracić się w bitwach, wojennej strategii i emocjach prezentowanych przez poszczególnych bohaterów, od których nadmiaru czasem może zakręcić się w głowie, a także poznać ich historię, która doprowadziła ich do takich, a nie innych czynów (mniej lub bardziej chwalebnych). Myślę, że dodatkowym atutem przyciągającym już w pierwszej części, są same dinozaury – idealne maszyny bojowe, które w pewnym momencie stają się czymś więcej niż tylko potworami. Czy takie istoty mogą w ogóle mieć jakiekolwiek uczucia wyższe? Owszem, bo dinozaur to nie tylko rozmiar i gruba skóra, – ale również wierne i waleczne serca.

Jedyne, co naprawdę może wkurzać to sposób bycia kilku postaci, z których główny prym wiedzie tutaj Melodia. Z jednej strony potrafiła ona zaleźć za skórę swoją infantylnością, naiwnością, a czasami wręcz głupotą, z drugiej natomiast wykazywała się niezwykłym poświęceniem czy wręcz pokorą – w efekcie człowiek nie wie, czy skłaniać się bardziej ku myślom w stylu "jak ona mnie wnerwia", czy "mogłabym się z nią zaprzyjaźnić". Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o imć hrabim Falku zachowującym się jak taki chłopek roztropek – jest zły, chce gwałcić i mordować, a tak naprawdę stanowi narzędzie w rękach swojej matki i sługi, stokroć od niego mądrzejszego – autentycznie.

Co do zakończenia – nastraja optymistycznie na kolejny tom, aczkolwiek wolę nie zapeszać i odpukać w niemalowane. Mam tylko nadzieję, że ci, z którymi się zżyłam pozostaną przy tym życiu – w innym wypadku byłabym – i mogę powiedzieć to już teraz z pełnym przekonaniem – bardzo rozczarowana.

 

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika just-monca

Liczba wyświetleń: 57


Tagi książki (1)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Przy-Kawie-Z-Ksiazka - 837 ptk.
Rewolwerowiec - 567 ptk.
rogue-666 - 478 ptk.
Ewka12393 - 309 ptk.
dona - 252 ptk.

zobacz pełny ranking

24050 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 5950

2846 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 154

3788 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 212

Losowy cytat

"Oto idealny przykład funkcjonowania armii... hierarchii, w której każdy sra na głowę osoby znajdującej się poniżej. Uwielbianemu dowódcy naszego regimentu, pułkownikowi Vallimirowi, właśnie sra na głowę generał Jelenhorm. Pułkownik Vallimir niżej. Za minutę albo dwie pierwszy sierżant Forest ustawi swe obnażone pośladki nad moją niewinną głową. Zgadnijcie, co to oznacza dla was."


Joe Abercrombie

Bohaterowie
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt