Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
25 marca 2020

Recenzja książki
Szkoda, że twoi rodzice nie przeczytali tej książki. A twoje dzieci docenią, że ją znasz


Oficjalna recenzja zespołu BookHunter.pl

9.0
średnia ocena
8
ocena recenzenta

Autor recenzji

Szkoda, że twoi rodzice nie przeczytali tej książki. A twoje dzieci docenią, że ją znasz - Recenzja:

Wychowuj miłością!

Szkoda, że twoi rodzice nie przeczytali tej książki

(a twoje dzieci docenią, że ją znasz)

"Nie noś bo się przyzwyczai. Niewolno brać dziecka do łózka- ma swoje łóżeczko i swój pokój tam jest jego miejsce. Płacze? Niech płacze zostaw, nie można tak na każde wezwanie- bo się przyzwyczai. Dobrze, że płacze! Płucka trenuje…"

Kto z Was drodzy Czytelnicy nie słyszał chociaż o jednej z powyższych prawd objawionych? Który z rodziców nie ma wrażenia, że każdy człowiek na planecie wie lepiej jak wychować dziecko od nich samych? Który z rodziców nie ma wrażenia, że Pani ze sklepu, sąsiadka z dołu czy mąż cioci co jest wnuczką babci kuzynki szwagra zna lepiej wasze dziecko od was samych?

Uwaga spojler. To wy jesteście rodzicami, to są wasze dzieci i nikt nigdy nie będzie lepszą mamą czy lepszym tata dla waszych dzieci jak wy sami.

Zapraszam serdecznie do lektury rodzicielstwa miłości, cierpliwości wybaczania.

Autorka Philipa Perry to brytyjska psycholożka i pisarka. W swojej książce opisuje nie tylko teorie, ale i rzeczywiste sytuacje również z dzieciństwa jej własnej córki. Książka podzielona jest na rozdziały; TWOJE RODZICIELSKIE DZIEDZICTWO, ŚRODOWISKO TWOJEGO DZIECKA, UCZUCIA, WIEŹ: BUDOWANIE FUNDAMENTÓW, WARUNKI DOBREGO ZDROWIA PSYCHICZNEGO, ZACHOWANIE. Każdy rozdział jest skrupulatnie zaplanowany i napisany, należy do nich podejść po kolei, gdyż czytając np. na początek rozdział ZACHOWANIE zupełnie go nie zrozumiemy. Autorka najpierw opisuje, potem cierpliwe tłumaczy, podaje przykłady z życia wzięte a na koniec zostawia dla rodziców ćwiczenia do wykonania. Autorka nie dzieli dzieci na dobre i złe, w kontekście dzieci nie ma mowy o takich określeniach. Są tylko zachowania, a jak zaczniemy się zastanawiać nad zachowaniem dzieci to po jakim czasie dojedziemy do tego w jaki sposób ich zachowanie jest zależne od naszego?

Dziecko to nie pies, nie zabawka, nie sztuczny twór, który można odstawić w kąt i pozwolić mu z niego wyjść, jak osiągnie dojrzałość. Dziecko potrzebuje czasu i cierpliwości, potrzebuje by zobaczyć świat jego oczami, a nie tylko patrzeć przez pryzmat siebie. Musimy zdawać sobie sprawę, że nasze dzieciństwo ma na nas wpływ, ale to nie znaczy, że ma mieć wpływ też na nasze dzieci. 

„Niezależnie od tego, jak się zachowujesz, będziesz uczyć swoje dzieci takiego zachowania. W tym także każdego zachowania, którego nie akceptujesz. Jeśli konsekwentnie będziemy postępować z życzliwością wobec innych ludzi, prawdopodobnie dzieci pójdą w nasze ślady. Ostatecznie”.

Napisana przystępnym językiem, nie atakuje i nie oskarża, a uczy cierpliwości i miłości. Delikatnie wplecione badania naukowe wzmacniają walory podręcznika. Czyta się bardzo przyjemnie, pozycja wskazana nie tylko dla rodziców.

Nie ma idealnych dzieci i idealnych ich zachowań. Idealnych rodziców i sposobów wychowania. Jesteście tu i teraz wy i wasze dzieci, wasze więzi, relacje emocje -od was tylko zależy jaki z tego dorosły wyjdzie w przyszłości.

PS. Dzieci Was kochają :)

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika natalia-es

Liczba wyświetleń: 61


Tagi książki (1)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Mirka - 873 ptk.
mkcelinska - 236 ptk.
Goyathlay - 187 ptk.
Rewolwerowiec - 137 ptk.
Mery - 136 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Czyż nie jest tak, że człowiek zaczyna życie jako urocze dziecko, które wierzy święcie we wszystko pod dachem swojego ojca? A potem nastaje dzień laodycejski, kiedy dowiadujesz się, że jesteś marny, nieszczęśliwy, biedny, ślepy, nagi, i z tą wizją upiornego, udręczonego ducha idziesz drżąc cały przez koszmarne życie."


Jack Kerouac

W drodze
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt